İstanbul Gece Bülteni-1 - Haberler
Haberi Paylaş

İstanbul Gece Bülteni-1

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
İstanbul Gece Bülteni-1

1- (Özel Görüntülerle)-zeytinburnu'nda Asfalt Yol Göçtü; 9 Apartman Tahliye Edildi

1- (ÖZEL GÖRÜNTÜLERLE)-ZEYTİNBURNU`NDA ASFALT YOL GÖÇTÜ; 9 APARTMAN TAHLİYE EDİLDİ

*ZEYTİNBURNU`NDA GECE YARISI HAREKETLİ SAATLER...

* OTOPARK YAPMAK İÇİN YOL ÇALIŞMASI YAPILAN ASFALT YOL AKŞAM SAATLERİNDE GÖÇTÜ

*PANİK İÇİNDE SOKAKLARA FIRLAYAN VATANDAŞLAR GÖRDÜKLERİ MANZARA KARŞISINDA ŞOK OLDU

*YOLUN 9 APARTMAN BOYUNCA GÖÇTÜĞÜ GÖRÜLÜRKEN, VATANDAŞLAR NE YAPACAKLARINI ŞAŞIRDI

*YOLUN ÇÖKEBİLECEĞİNİ DEFALARCA BELEDİYE YETKİLİLERİNE İLETTİKLERİNİ AMA İLGİLENİLMEDİĞİNİ SÖYLEYEN VATANDAŞLAR TEPKİLİYDİ...

*DHA KAMERAMANININ GÖRÜNTÜ ALDIĞI SIRADA YOL YİNE KAYINCA SEMT SAKİNLERİ ÇIĞLIKLAR ATARAK KAÇIŞMAYA BAŞLADI

*ELLERİNDE ÇANTALARIYLA DIŞARI ÇIKAN AİLELER GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

*OLAY YERİNE GELEN BELEDİYE BAŞKANI İLE BİR VATANDAŞ ARASINDA TARTIŞMA ÇIKTI...

Zeytinburnu`nda yol çalışması yapılan asfalt yol göçtü, yol kenarındaki 9 bina çökme olabilme ihtimaline karşı boşaltılarak mühürlendi. Tahliye edilen apartmandaki vatandaşların bir kısmı akrabalarına giderken, diğer kısmı da belediyenin tahsis ettiği öğretmenevine gitti.

Zeytinburnu Seyit Nizam Caddesi G-9 Sokak`ta bulunan ve bir süredir yol çalışması yapılan asfalt yolda göçük meydana geldi. Olayın meydana geldiği esnada sarsıntı oluşması, mahallede deprem paniği yaşanmasına sebep oldu. Sokağa fırlayan vatandaşlar asfaltın çöktüğünü görünce evlerininin de çökebileceği korkusuyla kendilerini dışarı atarak panik bir şekilde ne yapacaklarını şaşırdı.

VATANDAŞLAR BELEDİYEYE TEPKİ GÖSTERDİ

Göçüğün, Zeytinburnu Belediyesi`nin otopark çalışması nedeniyle yapılan çalışma neticesinde meydana geldiği öne sürüldü. Muhtalıktan, Büyükşehir belediyesine kadar ilgili ve yetkili heryere giderek başvurduklarını ve durumu anlattıklarını söyleyen vatandaşlar, ilgilenilmediğini kaydederek, ¨en sonunda bu oldu, yol çöktü. Evlerimiz de çöker. iz ne yapacağız, nereye gideceğiz. Defalarca söylememize rağmen ilgilenilmedi.¨ diyerek olaya tepki gösterdiler. Olayda mahalle muhtarlığının da suçlu olduğunu iddia eden vatandaşlar arasında tartışma yaşandı.

¨YOLUN ÇÖKECEĞİNİ BİLİYORDUM¨

Nihat Çeliker adlı vatandaş, ¨3 hafta önce bu yolun fotoğrafını çektim, çünkü çökeceğini biliyordum.¨ derken, evlerini boşaltan bazı apartman sakinleri yaşadıkları karşısında gözyaşlarını tutamayarak ağladı.

DHA KAMERAMANI ÇEKİM YAPARKEN YOL YİNE KAYDI

Bu arada DHA kameramanı olay yerinde çekim yaparken, toprak birden yine kaydı. Bunun üzerine semt sakinleri çığlıklar atarak kaçışmaya başladı. Vatandaşlar bir yandan panik içinde kaçarken, yakınlarını da yanlarına çağırarak çığlıklar attılarve ağlamaya başladılar. Yaşanan panik sırasında polis ekipleri vatandaşları apartmanların önünden uzaklaştırdı. Yolun apartmara yakın kısmının bir kenarının daha aşağı göçtüğü görüldü.

BAŞKANLA VATANDAŞ TARTIŞTI....

Olay yerine gelerk incelemelerde bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı.....¨Bizi tedirgin eden birşey var, ama öyle korkulacak, endişe edilecek bir durum yok. Bütün tedbirler alınmıştı. Otopark çalışması vardı¨ dedi. Bu arada belediye başkanı ile konuşmak isteyen Nihat Çeliker, kendisiyle görüşmeyen başkanla tartıştı. Bu arada greyderler göçük olan yerlere toprak koyarak olaya gece için çözüm bulmaya çalıştı.

APARTMAN SAKİNLERİ AKRABALARININ YANINA GİTTİ

Çökme nedeniyle yolun kenarındaki 9 apartman tahliye edildi. Boşaltılan aqpartmanların kapısına polis ve yetkililer mühürlediler. Apartman sakinleri geceyi geçirmek akrabalarının yanına giderken, bazı vatandaşların da öğretmenevine yerleştirileceği öğrenildi.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title