İstanbul: Gaziosmanpaşa'da Gerginlik Sürüyor

İstanbul: Gaziosmanpaşa'da Gerginlik Sürüyor

Gaziosmanpaşa'da Polis Müdahalesiyle Dağıtılan Göstericiler Tekrar Bir Araya Gelerek Polisle Çatıştı. Grubun Korsan Gösteri Yapma Girişimine Müsaade Etmeyen Polisle Göstericiler Arasında Yine Gergin Anlar Yaşandı.

İstanbul: Gaziosmanpaşa'da Gerginlik Sürüyor

Gaziosmanpaşa'da polis müdahalesiyle dağıtılan göstericiler tekrar bir araya gelerek polisle çatıştı. Grubun korsan gösteri yapma girişimine müsaade etmeyen polisle göstericiler arasında yine gergin anlar yaşandı.

Gaziosmanpaşa Gazi Mahallesi'nde yasadışı gösteri yapmak isteyen gruplar dağıtılmalarına rağmen tekrar bir araya gelerek polisle çatıştı. Semt meydanında bir araya gelmek isteyen grubun üzerine panzerle giden polis ekipleri ve göstericiler arasında çıkan çatışma kısa sürede bastırıldı. Polisin dağılın uyarısına uymayan gruba yapılan müdahalede göstericiler polise attıkları molotof kokteyliyle karşılık verdi. Polis ekipleri gösteride kaldırım taşlarını sökerek çevredeki bazı ev ve işyerilerinin camlarını kıran kalabalığı göz yaşartıcı gazla olay yerinden uzaklaştırdı. Müdahale sonrası ara sokaklar arasında izlerini kaybettiren göstericiler bu defa da farklı noktalarda tekrar birleşerek polise molotof kokteyli attı.

Gün boyu devam eden gerginlik nedeniyle polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Sadece Gaziosmanpaşa'daki olayları bastırmak için en az 3 bin polis görev aldı. Olaylarda 3 bin polisin yanı sıra 7 adet zırhlı araç ve panzerler ile olaylara müdahale edildi.

Kaynak: İHA