İstanbul-gaziantep Uçağı, Ankara'ya Zorunlu İniş Yaptı

İstanbul-gaziantep Uçağı, Ankara'ya Zorunlu İniş Yaptı

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul-gaziantep Seferini Yapan Yolcu Uçağı, Havadayken Yapılan Bomba İhbarı Nedeniyle Ankara'ya Zorunlu İniş Yaptı. Esenboğa Hava Limanı'nda Bomba İmha Ekiplerinin Arama Yaptığı Uçakta Herhangi Bir Patlayıcı Madde Bulunamadı.

İstanbul-gaziantep Uçağı, Ankara'ya Zorunlu İniş Yaptı

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul-Gaziantep seferini yapan yolcu uçağı, havadayken yapılan bomba ihbarı nedeniyle Ankara`ya zorunlu iniş yaptı. Esenboğa Hava Limanı`nda bomba imha ekiplerinin arama yaptığı uçakta herhangi bir patlayıcı madde bulunamadı.

THY`ye ait İstanbul-Gaziantep seferini yapan yolcu uçağında bomba olduğu yönünde İstanbul Emniyet Müdürlüğü`ne bir ihbarda bulunuldu. THY yolcu uçağı, rotasını değiştirerek saat 17:40`ta Esenboğa Hava Limanı`na zorunlu iniş yaptı. Çevrede yoğun güvenlik tedbirleri alan polis ekipleri, yolcuları aşağıya indirerek bagajlar da dahil tüm uçağı didik dikik aradı.

Bomba imha ekipleri, uçakta yaptıkları aramalarda herhangi bir patlayıcı maddeye rastlamadı. Kontrollerin ardından yolcular tekrar uçağa alındı ve uçak yaklaşık 2 buçuk saat Ankara`da kaldıktan sonra Gaziantep`e hareket etti.