İstanbul: Galatasaray Yönetimi'nden Şike İddiaları Hakkında Açıklama

Galatasaray Yönetimi, Bir Özel Televizyonda 2000-2001 Sezonunda Oynanan Samsunspor-fenerbahçe Maçıyla İlgili Yayınlanan Şike İddiaları Hakkında, Etraflıca ve Titiz Bir Soruşturma Yapılarak Gerçeklerin Ortaya Çıkarılmasını ve Varsa Sorumluluların Hakkettikleri Cezaya Çarptırılmasını İstedi.

İstanbul: Galatasaray Yönetimi'nden Şike İddiaları Hakkında Açıklama

Galatasaray yönetimi, bir özel televizyonda 2000-2001 sezonunda oynanan Samsunspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili yayınlanan şike iddiaları hakkında, etraflıca ve titiz bir soruşturma yapılarak gerçeklerin ortaya çıkarılmasını ve varsa sorumluluların hakkettikleri cezaya çarptırılmasını istedi.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, "Bir televizyon kanalında yayınlanan haberden kulübümüz tüm kamuoyu ile birlikte bilgi sahibi olmuştur. Gerçek olduğuna inanmak istemediğimiz bu haber, tüm spor kamuoyu gibi bizleri de şok etmiştir. Temennimiz, etraflı ve titiz bir soruşturma sonucu gerçeklerin ortaya çıkması ve varsa sorumluluların hakkettikleri cezaya çarptırılmalarıdır. Konuyla ilgili olarak yetkili mercilerin gerekli işlemleri yapmakta olduklarına inancımız tamdır" denildi.