İstanbul: Galatasaray'da Yeni Sezon Hazırlıkları Sürüyor

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bugün yaptığı tek antrenmanla sürdürdü.

İstanbul: Galatasaray'da Yeni Sezon Hazırlıkları Sürüyor

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bugün yaptığı tek antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Eric Gerets yönetiminde yapılan antrenmanda dün Bursaspor ile oynanan hazırlık maçında 90 dakika forma giyen futbolcular, aerobik koşusunun ardından sağlık merkezinde yapılan masaj ve terapi seanslarıyla rejenerasyon çalışmalarını tamamladı. Diğer futbolcular ise ısınma ve koordinasyon çalışmalarının ardından dar alanda teknik bir çalışma yaptı.

Futbolculardan Ümit Karan, Yalçın Ayhan ve Orhan Ak, bu sabah kondisyoner Cevat Güler eşliğinde yaptıkları saha ve salon çalışmasının ardından, akşamüstü yine saha ve salonda çalışmalarına devam etti. Yalçın Ayhan, daha sonra takımla birlikte yapılan antrenmana da katıldı.

Bu arada, genç futbolcu Erkan Ferin, ikili mücadele sırasında ayak bileğinin burkulması nedeniyle antrenmanı yarıda bıraktı. Tedavisi devam eden Hasan Kabze ve Aykut Erçetin de sahada özel olarak çalıştı.

19 Yaş Altı Milli Takımı'ndan dönen Arda Turan, Mehmet Güven, Aydın Yılmaz ve Ferhat Öztorun da havalimanından direkt tesislere gelerek takımdan ayrı düz koşu yaptı.

Öte yandan, transfer çalışmaları sebebiyle gittiği Arjantin'den bugün dönen Galatasaray Kulübü Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, antrenman sırasında Eric Gerets ile görüşerek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sezgin, çalışmalarını Arjantinli futbolcular üzerine yoğunlaştırdığını belirterek, Arjantinli 2 futbolcu ile büyük ölçüde anlaşma sağladıklarını açıkladı.

Kaynak: İHA