İstanbul: Galatasaray, 3 Puanı 3 Golle Aldı

Galatasaray, Turkcell Süper Ligi'nin 15. Haftasında Kendi Sahasında Sivasspor'u İlk Yarıda Bulduğu Gollerle 3-1 Mağlup Etti.

İstanbul: Galatasaray, 3 Puanı 3 Golle Aldı

Galatasaray, Turkcell Süper Ligi'nin 15. haftasında kendi sahasında Sivasspor'u ilk yarıda bulduğu gollerle 3-1 mağlup etti.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Sivasspor karşısında kazandıkları 3 puandan dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Özellikle ilk yarıda tam görmek istediğimiz gibi mücadele ettik. İlk yarıda çok üstün bir futbol sergiledik. Ancak ikinci yarıda aynı seviyede değildik. Bunda yorgunluğun da etkisi var. Sonuçta 3 puanı kazandığımız için mutluyuz. İkinci yarıda da aynı oyunu sürdürseydik, sahadan çok daha farklı bir skorla ayrılabilirdik" dedi.

Bir basın mensubunun 'Bugün Ergün-Cihan değişikliği oldu. Bordeaux maçında hata yaptığınızı düşünüyor musunuz?' sorusuna Belçikalı teknik adam, "Buna katılmıyorum. Biz bugün bir milli futbolcuyu oynatmadık. Onun yerine Cihan sağda, Ergün de solda oynadı. Ama Bordeaux maçı ölüm-kalım maçıydı. Ergün'ün fizik gücü yeterli değildi. Onu oynatmak tamamen 'harakiri' olurdu. Ergün'ü korumak için böyle bir karar verdim. Teknik heyetin böyle şeylerden çok fazla zarar göreceğini düşünmüyorum. Ergün, o maçta kötü oynasaydı, çok daha yaralı çıkacaktı. Biz de bunu engellemek istedik" cevabını verdi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un karşılaşmada 2 takımın da çubuklu forma giymesini eleştirmesiyle ilgili olarak ise Gerets, "Biz de beğenmedik, 2 takımın da çubuklu forma giymesini. Bundan dolayı maçın kaybedilmesi anlatılıyorsa, zayıf bir argümandır" ifadelerini kullandı. Bir soru üzerine Gerets, İstanbul'u çok sevdiğini, Galatasaray'da kalmak istediğini belirterek, "Yönetimin ve benim istemem halinde sözleşmem uzatılacaktır" diye konuştu.

Kaptan Hakan Şükür'ün sakatlığından dolayı birkaç hafta forma giyemeyeceğini de belirten Gerets, "Ancak Fenerbahçe derbisinden önce Florya'ya gelip takım kaptanı olarak takıma sonuna kadar moral vereceğini biliyoruz" dedi.

Gerets, Galatasaray'ın 6 yıldır Kadıköy'de kazanamaması ile ilgili bir soru üzerine de, "Bunu bir şans olarak değerlendiriyoruz. Ne kadar fazla zamanda kazanılmadıysa o kadar kazanma yüzdesi yükseliyor" cevabını verdi.

Bir basın mensubunun, 'Belçika'da teknik direktör olsaydınız, Galatasaray-Fenerbahçe maçını kimin kazanacağını düşünürdünüz?' sorusuna ise Gerets, "Eğer Belçika'da antrenör olsaydım, basının söylediğine göre hareket ederdim. Basın Galatasaray'ı mağlup gösterdiği için, ama şükür ki Galatasaray'ın hocasıyım ve kazanacağımızı düşünüyorum" şeklinde cevap verdi.

Gerets, Bordeaux maçında rakibine attığı kafadan dolayı Arda'ya ceza gelip gelmeyeceği sorusu üzerine, "Hiç kimseye gidip de Zidane gibi kafa at demiyorum. En çok üzülen Arda olmuştur. Bu tip hareketler, takıma zarar verir. Bunu kontrol etmek gerekir" ifadelerini kullandı. Gerets, Arda'nın hafta sonu da oynamak isteyeceğini, ancak bu oyuncu için doktorların raporunun önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ise aldığı galibiyetten dolayı Galatasaray'ı kutlayarak, "Bugün sahada futbolun güzelliğini sergileyen 2 takım vardı. Hakem, haksız penaltı da verebilir sarı kart da verebilir, ama ilk yarı sahaya çıktığımda sahada 22 tane kırmızı renkli futbolcu vardı. Oyuncum pas atacak, kırmızı renk görüyor. Misafir takım kırmızı giyiyorsa, rakip takım da buna göre ayarlamalı kendini. İlk 45 dakikada oyunum bozuldu. Maalesef 22 tane kırmızıyla oynadım" diye konuştu.