İstanbul: Fenerbahçeli Uğur Boral'dan İlk Yarı Değerlendirmesi

Fenerbahçeli Futbolcu Uğur Boral, Takım Olarak Ligin İlk Yarısını Başarılı Bir Şekilde Geçirdiklerini ve Ligi 7 Puan Önde Tamamladıklarını Belirterek, "Avrupa'da da İyi Bir İlerleyiş Sergiliyoruz. Sezonun Başında Adaptasyon Süreci, Takımın Birbirini Tanıması Gibi Bölümleri Sorunsuz Geçtiğimizi Düşünüyorum" Dedi.

İstanbul: Fenerbahçeli Uğur Boral'dan İlk Yarı Değerlendirmesi

Fenerbahçeli futbolcu Uğur Boral, takım olarak ligin ilk yarısını başarılı bir şekilde geçirdiklerini ve ligi 7 puan önde tamamladıklarını belirterek, "Avrupa'da da iyi bir ilerleyiş sergiliyoruz. Sezonun başında adaptasyon süreci, takımın birbirini tanıması gibi bölümleri sorunsuz geçtiğimizi düşünüyorum" dedi.

FB TV'ye açıklamalarda bulunan sarı-lacivertli futbolcu, takım olarak ligin ilk yarısını başarılı bir şekilde geçirdiklerini kaydederek, "Ligi 7 puan önde tamamladık. Avrupa'da da iyi bir ilerleyiş sergiliyoruz. Sezonun başında adaptasyon süreci, takımın birbirini tanıması gibi bölümleri sorunsuz geçtiğimizi düşünüyorum. İyi bir ivme yakaladık. İnsanlar, 3 puanlık sistemde 7 puanın fazla olmadığı söylüyor, ben buna katılmıyorum. Sonuçta biz maç oynuyoruz, rakiplerimiz de maç yapıyor. Yani biz kazanırken, onlar da puan kaybediyor ya da kazanıyor. Böyle bakıldığında rakiplerimizin neden hep kazandığını ve bizim yerimizde sabit durduğumuzu düşünmek istiyorlar. Buna bir anlam veremiyorum" şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Ümit Özat ile aralarında bir rekabet olup olmadığıyla ilgili olarak da Uğur Boral, "Fenerbahçe'de kişiler önemli değildir. Ben, Ümit zat ya da bir başkası fark etmez. Gün geldiğinde herkes Fenerbahçe'nin başarısını konuşur. Eğer bizim Ümit Özat ile aramızda tatlı bir rekabet varsa, bu Fenerbahçe'yi bir adım öteye götürecekse iyidir. Kim Fenerbahçe'de oynarsa oynasın, önce Fenerbahçe'nin başarısını düşünerek o formayı giyer" diye konuştu.

Fenerbahçe camiasının ve tüm Türkiye'nin bayramını ve yeni yılını kutladığını da kaydeden Uğur Boral, "Umarım her şey Fenerbahçe ve milletimizin yararına olur" dedi.

Kaynak: İHA