İstanbul: Fenerbahçeli Futbolcu Önder Turacı'dan İlk Yarı Değerlendirmesi

Fenerbahçeli Futbolcu Önder Turacı, Sezonun İlk Yarısının İstedikleri Gibi Geçtiğini ve Tüm Eleştirilere Rağmen Sarı-lacivertli Ekibin Hak Ettiği Yerde Bulunduğunu Söyledi.

İstanbul: Fenerbahçeli Futbolcu Önder Turacı'dan İlk Yarı Değerlendirmesi

Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı, sezonun ilk yarısının istedikleri gibi geçtiğini ve tüm eleştirilere rağmen Sarı-lacivertli ekibin hak ettiği yerde bulunduğunu söyledi.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Önder Turacı, Sarı-lacivertli ekibin devre başında haksız bir biçimde eleştirildiğini, ancak takımın kısa sürede herkesin beklentilerine cevap verecek hale geldiğini belirterek, "Devre başladığında yeni teknik direktör ve transfer edilen oyuncuların takıma uyumu ve ilk maçlarda aldığımız sonuçlar konusunda bazı eleştiriler almıştık. Bunları kısa sürede aştık. Gerek UEFA gerekse kupada çıkarttığımız maçlar, ikinci devrenin çok daha zorlu geçeceğinin habercisi, ancak birçoğumuz başarı kavramının ne olduğunu çok iyi biliyor. Belçika ve Hollanda'daki arkadaşlarımla zaman zaman konuşuyorum. Fenerbahçe isminin artık Avrupa'da herkes tarafından tanınan ve pozitif yönde konuşulan, rakipleri arasında da "Korkulu rüya takımı" haline geldiğini duyuyorum. Bunları duymak hepimiz için mutluluk verici. Bundan sonra her maçımızı final havasında oynarsak sezon sonunda 3 kulvarda da mutluluk yaşarız" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü isminin futbol dışında da kamuoyunda fazlasıyla yer aldığına dikkat çeken Önder, "Önemli maçlarımız öncesi, ya sahamız kapatılıyor, ya da başkanımıza ceza geliyor. Takım kalitesi ve Fenerbahçe isminin kalitesi yükseldikçe bunlardan kaçmak mümkün değil, ama bize karşı yapılan tüm olumsuzluklar hepimizi daha çok kenetliyor. Daha çok güçlendiriyor" diye konuştu.