İstanbul: Fenerbahçe Gazetesi'nden Kulübün Eski Sporcularına İftar Yemeği

Fenerbahçe Gazetesi, Kulübün Eski Sporcularına Bu Akşam İftar Yemeği Verdi.

İstanbul: Fenerbahçe Gazetesi'nden Kulübün Eski Sporcularına İftar Yemeği

Fenerbahçe Gazetesi, kulübün eski sporcularına bu akşam iftar yemeği verdi.

Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı'ndaki iftar yemeğine İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanları Nihat Özbağı ve Tahir Perek, gazetenin imtiyaz sahibi Atila Bartın ve kulübün eski sporcuları katılırken, yemeğin ardından eski sporculardan atletizmde Eşref Aydın, yelkende Yılmaz Yamaç, basketbolda Erol Demiroma, voleybolda Altan Ayanoğlu ve kürekte Ferruh Manav'a birer plaket verildi.

Bu arada, Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Alex de Souza, kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, Ankaraspor maçında, takım olarak üstlerine düşeni yerine getiremediklerini belirterek, "Özellikle maçın ikinci yarısında performansımız bir hayli düştü. İlk devre iyi oynadığımız düşünüyorum. Top bizdeyken iyi hücum yaptık. Top rakipteyken de iyi defans yaptık. Zaten 2 golü de ilk devre attık. Ancak ikinci devre bunun tam tersi oldu. Kalemizde iki gol gördük. Beraberlik, yetineceğimiz bir sonuç değil tabi ki. Hedeflerimiz arasında hiç yer almıyor" diye konuştu.

Teknik Direktör Zico'nun, kendilerini en iyi şekilde çalıştırdığını da kaydeden Alex, "Hocamız Zico için söylenenlerin bu doğrultuda önüne geçmek istiyorum, çünkü hata onun değil, biz oyuncuların. Zico, bizi en iyi şekilde çalıştırıyor. Hepimizle birebir ilgileniyor. Hepimizin nerede, ne kadar iyi sonuçlar çıkartacağımızı biliyor. Dünkü maçta takım olarak yaptığımız hataların bir daha tekrarlanmayacağı konusunda kendisine söz verdik. Önümüzdeki maçlarda elde edeceğimiz galibiyet serisiyle bu sözün gerçekleşeceğini herkes görecek. Newcastle United maçı bizim için bir başlangıç olacak. Çok çalışıp Turkcell Süper Ligi, UEFA maçları ve Fortis Türkiye Kupası'nda iyi sonuçlar çıkarmak istiyoruz. Bunu garanti edecek güce de sahibiz. Eleştiri yapanları da bu sözümüzle bizleri desteklemeye davet ediyorum. Taraftar; kalptir, duygudur. Bu yüzden bize karşı duygusal olabilirler. Ama hiçbir şey bitmiş değil. Kaybettiğimiz tüm puanları telafi imkanına her açıdan sahibiz. Ligde 2. sıradayız. Taraftarın, yönetimin ve hocamızın bize duyduğu güven ve inanç bu yolda bizi en iyi yere taşıyacaktır. Bundan böyle hocamızın tüm direktiflerini sahaya yansıtacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA