İstanbul: Esenler'de Polise Ekibine Saldırı

İstanbul: Esenler'de Polise Ekibine Saldırı

Esenler'de Devriye Gezen Polis Ekibine Ateş Edildi ve Taşlı Saldırı Yapıldı. Ölen Yada Yaralanan Kimsenin Bulunmadığı Olayda Polis Aracının Camları Kırıldı. Saldırının Ardından Olay Yerine Çok Sayıda Polis Sevk Edildi.

İstanbul: Esenler'de Polise Ekibine Saldırı

Esenler'de devriye gezen polis ekibine ateş edildi ve taşlı saldırı yapıldı. Ölen yada yaralanan kimsenin bulunmadığı olayda polis aracının camları kırıldı. Saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Esenler Karabayır Mahallesi'nde devriye gezen polis ekibine kimliği belirsiz kişi yada kişilerce silahlı ve taşlı saldırı düzenlendi. Ölen yada yaralanan kimsenin bulunmadığı olayda çok sayıda polis ekibi bölgeye sevk edildi. Saldırıda bir polis aracının camlarının kırıldığı gözlenirken saldırıya uğrayan ekibin yardım talebi üzerine çok sayıda asayiş ve motorize polis timi olay yerine giderek çevrede arama çalışması başlattı. Bölgeye çevik kuvvet polisiyle panzer araçları da takviye olarak gönderildi. Saldırganların yakalanması için bazı evlere baskın düzenleyen polis, yaklaşık 10 kişiyi gözaltına aldı. Yakalanan kişiler daha sonra teker teker çevik kuvvet aracına bindirilerek Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.