İstanbul: DYP Lideri Ağar Partisinin İftar Yemeğine Katıldı

İstanbul: DYP Lideri Ağar Partisinin İftar Yemeğine Katıldı

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Yüreği Vatan Sevgisiyle Dolu Bir Ana 'Vatan Sağ Olsun Diyemiyorum' Derse Buna Siyasetçi Kulak Kapatamaz. Ama Bu Bir Feryattır. Bu Feryadını Anlamayan Bir Adamın Siyasette Ne İşi Var" Dedi.

İstanbul: DYP Lideri Ağar Partisinin İftar Yemeğine Katıldı

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Yüreği vatan sevgisiyle dolu bir ana 'vatan sağ olsun diyemiyorum' derse buna siyasetçi kulak kapatamaz. Ama bu bir feryattır. Bu feryadını anlamayan bir adamın siyasette ne işi var" dedi.

Ağar, DYP İstanbul İl Başkanlığı'nın Ümraniye Princess salonlarında düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Ağar, salona geldiğinde partililer tarafından alkışlarla ve sevgi gösterileriyle karşılandı. İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan DYP Genel Başkanı Ağar, hükümetin ve diğer siyasi parti liderlerinin sözlerini yanlış yorumladığını belirterek, "Yüreği vatan sevgisiyle dolu bir ana 'vatan sağ olsun diyemiyorum' derse buna siyasetçi kulak kapatamaz. Ama bu bir feryattır. Bu feryadını anlamayan bir adamın siyasette ne işi var. Yurdun bir başka yöresinde bir başka ana, 'bir çocuğum dağda öldü, öbürünü çıkarmayın' diyorsa, bir siyasetçi buna kulak tıkayabilir mi?" şeklinde konuştu.

Mehmet Ağar, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Eleştiri alan 'Dağda silahlı çatışma yapacaklarına, ovada siyaset yapsınlar' sözleriyle ilgili bir açıklama yapan Ağar, konuşmasında hangi feryatlara kulak verdiğini söylediğini belirterek, "Konu küçük siyasete alet edilmek isteniyor. Annelerin feryatları bana çok şey öğretti. Bizim meselemiz ülkemizde terör olmasın. Bir kere terörist varsa mutlaka teröriste karşı mücadele olacaktır. Bizim amacımız ülkede yeni teröristler olmaması. Teröristler terörden vazgeçsin. Elinde silah almış bir adam varsa buna karşı elbette ki devlet mücadelesini yapacaktır. Bunun aksini kim söyleyecek. Ama bizim istediğimiz Türkiye'de eline kimse silah almasın. Türkiye'de eline silah almışlar varsa bunlar silahlarını bıraksınlar. Yoksa eline silah almış olanla nasıl mücadele edileceği yasada belli" diye konuştu.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dağda kimse kalmasın, herkes ovada olsun. Siyaset yapmak isteyen siyaset yapsın, okumak isteyen okusun, çalışmak isteyen çalışsın. Kimse oralara gitmesin. Bunları hallettikten sonra Türkiye kendi yolunda büyük bir hızlı devam edecektir. Biz Türkiye'de huzur gelsin, ölüm olmasın istiyoruz. Bunu rahatlıkla söyleyecek gücü kendimde buluyorum. Herkesin korkup kaçtığı meselede bunları millet adına birinin söylemesi lazım. Türkiye'nin her yerindeki insanlar çocuklarının geleceğinden endişe içinde. Bizim meselemiz bu çocukların geleceği. Tümüyle bu gençlerin geleceğini düşünüyoruz."

Basın mensuplarının 'Sözde Ermeni Soykırımı' yasa tasarısı hakkındaki sorusunu da cevaplayan Ağar, "Her şeye rağmen Fransa'nın derin devlet tecrübesiyle kanunu çıkarmayacağına inanıyorum. Türkiye'nin dostluğunu kaybetmenin faturasının ağır olacağını Fransız devlet yetkilileri kavrayacaktır. Eğer bunu kavrayamazsa Türkiye buna karşı koyacak güce sahip olan bir ülkedir" ifadelerini kullandı.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türk halkının gerekli tavrı koyacağını ve sürecin Fransız şirketler açısından zor geçeceğini kaydetti.