İstanbul Diş Hekimleri Odasının Yeni Yönetim Kurulu Belli Oldu

İstanbul Diş Hekimleri Odasının Yeni Yönetim Kurulu Belli Oldu

İstanbul Diş Hekimleri Odası İstanbul Şubesinin Başkanlığına Kadir Gökmen Öğüt Seçildi

İstanbul Diş Hekimleri Odasının Yeni Yönetim Kurulu Belli Oldu

İstanbul Diş Hekimleri Odası İstanbul Şubesinin başkanlığına Kadir Gökmen Öğüt seçildi.

Yapılan açıklamaya göre, İstanbul Dişhekimleri Odası 13. Olağan Genel Kurulunda yeni yönetim kurulu seçildi.

Buna göre, Kadir Gökmen Öğüt başkanlığa seçilirken, yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

'Prof. Dr. Serdar Çintan, Ayten Yıldırım, Berna Aytaç Sayman, Güler Gültekin, Prof. Dr. Ender Kazazoğlu, Hikmet Bilge, Reyhan Oytun, Harun Koca, Prof.Dr.Turhan Atalay, Alev Özkefeli, Cem Özkartal, Mustafa Tatar, Neslihan Yamalıloğlu, Ebru Okan, Prof.Dr.Hakan Özyuvacı, Savaş Ataoğlu.'

Türk Diş Hekimleri Birliği delegeleri ise şu isimlerden oluştu:

'Prof. Dr. Taner Yücel, Rıfat Yüzbaşıoğlu, Mustafa Düğencioğlu, Aret Karabulut, Ali Yüksel Çalışkan, Nermin Erdal, Lütfü Gündoğdu, Dr. Sarkis Sözkes, Saba Eryılmaz, Cenap Koşu.'- GENEL KURUL SONUÇ BİLDİRGESİ-İstanbul Dişhekimleri Odası 13. Olağan Genel Kurulunda bir de sonuç bildirgesi yayınlandı.

Bildirgede, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın 7 Martta Samsun'da yaptığı konuşmada dile getirdiği '2 maddelik kanun yaparak meslek birliklerini kapatmak' yönündeki konuşmasının demokrasi için bir tehdit ve tehlikeli bir gidişin işareti olduğu savunuldu.

Bildirgede, şu görüşlere yer verildi:

'Sağlık Bakanı'nın Türk Dişhekimleri Birliği Asgari Ücret Tarifesi'nin onaylamaması, yetkiyi kötüye kullanmaktır. Mahkeme kararıyla da teyid edilen 'onaylamama'nın ortadan kaldırılmasını, maliyet analizi çalışması sonucu elde edilen ve 15.12.2009 tarihinde Sağlık Bakanlığına gönderilen 2010 yılı Türk Diş Hekimleri Birliği Asgari Ücret tarifesinin hemen onaylanmasını bekliyoruz.

İnsan gücü planlaması ve coğrafi dağılım sağlanmadan Yeni dişhekimliği fakültelerinin açılması ve kontenjanlarının artırılması, ülkenin insan kaynaklarının kötüye kullanılmasıdır. Hiçbir makro ve mikro planlama yapılmadan fakülte açmaya devam edilmemelidir.'

(SOY-DÜR-ZZ) - İSTANBUL