İstanbul: Delta Ofis Mobilya Ayın ve Yılın Futbol Hakemi Yarışması

Delta Ofis Mobilya'nın Sponsorluğunda Gerçekleştirilen Ayın ve Yılın Futbol Hakemi Yarışması'nın Jüri Toplantısı, İstanbul'da Yapıldı. Toplantıda Bir Konuşma Yapan Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, Galatasaray ve Beşiktaş'ın Küfür Konusunda Taraftarlarını Eğitmesi Gerektiğini Söyledi.

İstanbul: Delta Ofis Mobilya Ayın ve Yılın Futbol Hakemi Yarışması

Delta Ofis Mobilya'nın sponsorluğunda gerçekleştirilen Ayın ve Yılın Futbol Hakemi Yarışması'nın jüri toplantısı, İstanbul'da yapıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, Galatasaray ve Beşiktaş'ın küfür konusunda taraftarlarını eğitmesi gerektiğini söyledi.

Swissotel'de gerçekleştirilen toplantıya, eski bakanlardan ve Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Mustafa Çulcu ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da konuk olarak katıldı.

Dün vefat eden eski başbakanlardan Bülent Ecevit için yapılan saygı duruşuyla başlayan toplantıda, jüri üyelerinin oylarıyla Eylül ayının hakemi olarak Aytekin Durmaz, Ekim ayının hakemi olarak da Hüseyin Göçek seçildi. Toplantıda ayrıca, Ağustos ayının hakemi seçilen Bülent Yıldırım'a ödülünü Mehmet Ali Yılmaz verdi.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, gecede yaptığı konuşmada, statlardaki küfür olayları ile ilgili olarak, "Galatasaray ve Beşiktaş'ın, küfür konusunda taraftarlarını eğitmesi gerekir. Bu takımlarla ilgili her hafta küfür yüzünden dosyalar geliyor. Eski sistem devam etseydi, şimdi puan silinme sınırına gelmişlerdi. Fenerahçe'nin ise küfürle ilgili henüz gelen dosyası yok. Ya organizasyonda çok iyiler ya da çok çekişmeli maçları daha oynamadılar. Ancak yine de takdir edilecek bir durum" dedi.

MHK Başkanı Mustafa Çulcu da, hakemlerin ligde şu ana kadar gösterdikleri performansın genel olarak kendilerini memnun ettiğini kaydetti.

Kaynak: İHA