İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler

İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler

İstanbul'daki Terör Saldırısına Tepkiler
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

MUĞLA/ İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki terör saldırısına, Muğla ve Antalya'da tepkiler sürüyor.

MUĞLA/ İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki terör saldırısına, Muğla ve Antalya'da tepkiler sürüyor.

Muğla'nın Milas ilçesinde vatandaşlar, "Teröre Lanet Yürüyüşü" öncesinde Atapark'ta toplandı.

Kaymakam Fuat Gürel, burada yaptığı konuşmada, Anadolu topraklarının, geçmişten beri bu tür olaylardan güçlenerek çıktığını vurguladı.

Hiçbir insani ve ahlaki değeri olmayan bir güruhun, kardeşlik bağlarını yıpratmak ve insanları birbirine düşürmek adına hain saldırıyı düzenlediğini dile getiren Gürel, "Ama şunu bilmeliler ki bizler şehit oldukça, gazi oldukça birbirimize kenetleniyoruz. Bizler vatan millet için canını feda etmekten hiç çekinmedik, hiç de çekinmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat da Türk ulusunun birlikte yaşama kabiliyeti yüksek bir topluluk olduğunu belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, terörü üreten ve medet umanların, toplum vicdanında ebediyen mahkum olacaklarını kaydetti.

Grup, Ulusal Egemenlik ve Cumhuriyet caddelerinde yürüyüş yaptıktan sonra tekrar Atapark'a ulaştı.

Kaykamam Gürel ve protokol üyeleri, daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu'nu ziyaret ederek, başsağlığı dileklerini iletti.

Menteşe

Menteşe 75. Yıl Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulundu.

Öğrenci ve öğretmenler, Emniyet Müdürü Metin Ercan'a "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" yazılı, Türk bayrağı figürlü çiçek takdim etti.

Ercan, öğrencilerin ziyaretinden çok duygulandığını söyledi.

Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde olduğu müddetçe asla yıkılmayacağına işaret eden Ercan, "Sizler bizim yanımızda olduğunuz müddetçe biz bu hainlere hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz. Elimizden ne geliyorsa, canımız pahasına da olsa mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Yeter ki biz yüce Türk milletinin gücünü, nefesini, hissiyatını yanımızda hissedelim. Sonuna kadar mücadelemizi verip, bu hainlerin kökleri kazınana kadar çalışacağız." dedi.

Konuşmaların ardından İstanbul'da hayatını kaybeden şehitler için dua edildi.

- Bodrum

Bodrum'da, Türkiye Muharip Gaziler Derneği (TÜMGAZİDER) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği üyeleri, Belediye Meydanı'nda bir araya gelerek, Atatürk heykeli önünde şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Programa, 2007'de vefat eden Kıbrıs gazisi Mehmet İşbilir'in eşi Ayşe İşbilir de gazi üniformasıyla katıldı.

Grup adına açıklama yapan TÜMGAZİDER Bodrum Şubesi Başkanı Hasan Külcü, bütün terör örgütlerini ve İstanbul'daki saldırıyı düzenleyenleri nefretle kınadıklarını ifade etti.

Gruptakiler, burada yaklaşık 20 dakikalık sesiz protestolarının ardından, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne taziye ziyaretinde bulundu.

Külcü, İlçe Emniyet Müdürü Can Candaş'a Türk bayrağı hediye etti. Bayrağı öperek teslim alan Candaş, "Mutlaka şehit olan kardeşlerimizin mekanları cennet. Bundan hiçbir şekilde şüphe yok." dedi.

- Kaş

Antalya'nın Kaş ilçesinde, AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğüne taziye ziyareti gerçekleştirdi.

Gençlik Kolları Başkanı Erman Günay, İlçe Emniyet Müdür Vekili Halil Baydemir'in makamındaki ziyarette, Türkiye'nin geleceği konusunda ne zaman bir adım atsa, bu tür alçak saldırılarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

Bu hain saldırıların gelişen ve büyüyen Türkiye'yi yolundan çevirmeyeceğini vurgulayan Günay, "Rabb'im, bu ülkeyi hainlerden, alçaklardan korusun, devletimize, milletimize zeval vermesin, tüm güvenlik güçlerimize güç ihsan eylesin." diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title