İstanbul'da Yılbaşı Kutlamaları
Haberler » Güncel » Haber

İstanbul'da Yılbaşı Kutlamaları

İstanbullular, Yeni Yılı Taksim ve Nişantaşı'nda Kutladı.

İstanbul'da Yılbaşı Kutlamaları

İstanbullular, yeni yılı Taksim ve Nişantaşı'nda kutladı.

Büyükşehir Belediyesince düzenlenecek yılbaşı kutlama programının iptal edildiği Taksim Meydanı'nda ve İstiklal Caddesi'nde vatandaşlar akşam saatlerinde toplanmaya başladı.

Taksim Meydanı'ndaki kalabalık, özellikle yeni yılın ilk dakikalarında büyük coşku yaşadı. Özel eğlence mekanlarından havai fişekler atılırken, çok sayıda turistin de kutlamalara katıldığı görüldü.

Bu arada, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesinde polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Sivil polisler, özellikle turistlerin çevresinde bulundu. Kutlamalar sırasında bazı kişiler, ''İstanbul, İstanbul'' diye birlikte slogan attıkları turist grubu çembere almak istedi. Bu kişiler daha sonra kendilerini görüntülemeye çalışan gazetecilere de maytap attı.

Öte yandan, Taksim Meydanı'ndaki kutlamalar sırasında, taciz girişiminde bulunduğu iddiasıyla bir kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Bu kişi, polis merkezine götürüldü.

Kutlamalara katılanlar İsrail aleyhinde slogan attı.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da Taksim Meydanı'na gelerek alınan önlemleri denetledi, vatandaşların yeni yılını kutladı.

Cerrah, yılbaşı dolayısıyla Taksim Meydanı ve çevresinde ara sokaklar da dahil olmak üzere tüm tedbirlerin alındığını bildirdi.

Taksim Meydanı, Büyükşehir Belediyesi ile Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneğince hazırlanan proje çerçevesinde yılbaşı için ışıklarla süslendi.

Taksim Meydanı'nda geçen yıl İstanbul'un simgesi haline gelen lale motiflerine ek olarak, bu yıl daha parlak led ampullerle küresel ağaç figürlerine yer verildi. Kar taneleri figürleriyle de donatılan meydan boyunca elektronik ana ışıklarla da hareketli motifler sergilendi.

Şişli Belediyesince Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi'nde düzenlenen açık hava partisinde de çok sayıda İstanbullu gönüllerince eğlenerek yeni yıla girdi.

Radyo DJ'lerinin performans gösterileri sunduğu etkinlikte, İstanbullular sokaklarda dans etti. Müzik ve yapay kar eşliğinde keyifli saatler geçirdi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de açık hava partisine katılarak, vatandaşların yeni yılını kutladı.