İstanbul'da Sis Etkisini Arttırdı

İstanbul'da Sis Etkisini Arttırdı

İstanbul'da Sabah Saatlerinde Etkili Olan Sis, Yoğunluğunu Arttırdı. Görüş Mesafesinin Yer Yer 15 Metreye Düştüğü Kentte Vapur Seferleri İptal Edilirken, Bazı Deniz Otobüsü Seferleri de Yapılamıyor.

İstanbul'da Sis Etkisini Arttırdı

İstanbul'da sabah saatlerinde etkili olan sis, yoğunluğunu arttırdı. Görüş mesafesinin yer yer 15 metreye düştüğü kentte vapur seferleri iptal edilirken, bazı deniz otobüsü seferleri de yapılamıyor.

Sabah saatlerinde etkili olan sisin etkisini artırması nedeniyle deniz trafiğindeki aksamalar sürüyor. Boğazdan gemi geçişine kuzeyden güneye tek yönlü olarak izin verilirken, şehir hatları vapur seferlerinin tümü iptal edildi. Pendik-Yalova deniz otobüsü seferleri ile Kabataş'a olan deniz otobüsü seferleri sis nedeniyle yapılamıyor. Görüş mesafesinin yer yer 15 metreye düştüğü İstanbul'da, yoğun sis farklı manzaraları da beraberinde getirdi. Çay bahçelerinde İstanbul'un tadını çıkaran vatandaşlar,

yoğun sisle birlikte farklı bir boyut kazanan boğaz manzarasını doyasıya izledi. Boğaziçi Köprüsü adeta gözden kaybolurken, balıkçı tekneleri de yoğun sis nedeniyle denize açılamadı. Vatandaşlar, fazla açılmamaları konusunda balıkçıları uyarırken, iptal edilen vapur ve deniz otobüsü seferleri nedeniyle iskelelerin önlerinde zaman zaman yoğunluk yaşandı. İptal edilen seferler, yapılan anonslarla vatandaşlara duyuruldu.

(EY-RA-EY-CC-Y)