İstanbul'da Sağanak Yağış Sürecek

İstanbul'da Sağanak Yağış Sürecek

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, Etkili Yağışın Yarın Öğle Saatlerine Kadar İl Genelinde, Öğleden Sonra da Anadolu Yakasında Süreceğini Bildirdi.

İstanbul'da Sağanak Yağış Sürecek

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, etkili yağışın yarın öğle saatlerine kadar il genelinde, öğleden sonra da Anadolu Yakasında süreceğini bildirdi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, metre kareye Kağıthane'de 93, Beykoz'da 45, Sarıyer'de 40, Pendik'te 36, Terkos'ta 31, Hadımköy'de 25, Kartal'da 15 ve Bakırköy ile Samandıra'da 6 kilogram yağış düştüğünü kaydetti.

Mustafa Yıldırım, ''Yaptığımız son değerlendirmelere göre, yarın öğle saatlerine kadar il genelinde, öğleden sonra da Anadolu Yakasında etkili yağışlar sürecek. Yarın sabah saatlerinde kuvvetli poyraz bekleniyor. Bu nedenle hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak'' diye konuştu.

Yağışların pazar günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesini beklediklerini ifade eden Yıldırım, hava sıcaklıklarının da salı gününden itibaren artarak mevsim normallerine çıkacağını bildirdi.

Yıldırım, İstanbul'da beklenen en yüksek sıcaklıkların yarın 15, pazartesi günü 16, salı günü de 20 derece olduğunu kaydetti.

Mustafa Yıldırım, etkili yağışın yarın İstanbul'un yanı sıra özellikle Marmara'nın doğusunda Kocaeli ve Sakarya'da da devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA