İstanbul'da Sağanak Yağış

İstanbul'da Sağanak Yağış

İstanbul'da Akşam Saatlerinde Başlayan Sağanak Yağış, Özellikle Anadolu Yakası'nda Etkili Oldu. Yağış Nedeniyle Tem ve E-5 Karayollarında Trafik Yoğunluğu Yaşandı. Pendik'te Bir Alt Geçit Sel Suları ile Kaplanırken, Köprüden Akan Sular Şelaleyi Andırdı.

İstanbul'da Sağanak Yağış

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, özellikle Anadolu Yakası'nda etkili oldu. Yağış nedeniyle TEM ve E-5 karayollarında trafik yoğunluğu yaşandı. Pendik'te bir alt geçit sel suları ile kaplanırken, köprüden akan sular şelaleyi andırdı.

Gün boyunca güneşli bir hava yaşanan İstanbul'da saat 22.00 sıralarında başlayan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Anadolu Yakası'nda etkisini artırarak devam ettiren yağış nedeniyle TEM ve E-5 karayollarında meydana gelen trafik kazaları İstanbul trafiğini felç etti. Pendik Kaynarca Mahallesi'nde ise bazı evlerinin bodrum katlarını su bastı. Mağdur vatandaşlar, su motorları ile biriken suyu tahliye etmeye çalıştı. Kaynarca'daki Cuma Pazarı'nda meydana gelen selden dolayı rögarlar tıkandı. Bazı vatandaşlar, rögar kapaklarını açıp daha fazla zarar meydana gelmesini önledi.

Öte yandan, Kaynarca Cansızoğlu Alt Geçidi sel sularıyla kapandı. Üzerinde E-5 otoyolu geçen alt geçitteki sel sularının akması, şelaleyi andırarak ilginç görüntüler oluşturdu. Yağmurun keyfini çıkaran bazı gençlerin ise, şelaleyi andıran sel sularının altına girdikleri görüldü.

(UÖ-CİN-OK-Y)

Kaynak: İHA