İstanbul'da Mevlit Kandili Coşkusu

İstanbul'da Mevlit Kandili Coşkusu

Hz. Muhammed'in dünyaya teşrif ettiği Mevlit Kandili'ni fırsat bilen vatandaşlar camilere akın etti.

İstanbul'da Mevlit Kandili Coşkusu
14.02.2011 23:30 | Son Güncelleme: 14.02.2011 23:30

Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği Mevlit Kandili'ni fırsat bilen vatandaşlar camilere akın etti. Mevlit ve ilahiler okunan camilerdeki Müslümanların elleri yaradan da af dilemek için semaya kalktı.

Camide ibadet etmek isteyen Müminler erken saatlerde camilere koştu. Bu önemli geceyi tarihi camilerde geçirmek isteyen vatandaşlar Sultanahmet, Eyüp Sultan ve Süleymaniyeyi doldurdu. Tüm camilerde Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu. Okunan dualara küçük yaştaki çocuklar da eşlik etti. Eller Yaratıcı'dan af ve mağfiret dilemek için semaya kalktı. Bol bol namaz kılan vatandaşlar, Allah'tan geçmiş günahlarının affedilmesini istedi.

Kandil gecesini daha fazla değerlendirebilmek için camiye geldiğini belirten vatandaşlar bol bol dua edeceklerini ifade etti. Çocuklarıyla birlikte Sultanahmet Camisi'ne geldiğini dile getiren 2 çocuk annesi Şükran Pekkaya Kandil'in hayırlara vesile olmasını istediğini kaydetti.

Tüm İslam âlemine kandilin huzur ve mutluluk getirmesini istediğini aktaran Semih Çetinkaya, Allah'tan geçmiş günahlarının affedilmesi için bol bol dua edeceğini söyledi. - İSTANBUL

Kaynak: CHA

title