İstanbul'da Bin Polisin Katılımıyla "Kurt Kapanı-6" Operasyonu Gerçekleştirildi

İstanbul'da Bin Polisin Katılımıyla "Kurt Kapanı-6" Operasyonu Gerçekleştirildi

İstanbul'da bin polisin katılımıyla "Kurt Kapanı-6" operasyonu gerçekleştirildi. İki saat süren operasyon kapsamında umuma açık mekanlar, iş yerleri ve araçlarda arama yapıldı.

İstanbul'da Bin Polisin Katılımıyla

İstanbul'da hava ve deniz polisinin desteğiyle "Kurt Kapanı-6" operasyonu kapsamında, vapur iskeleleri, umuma açık mekanlar, vatandaşların yoğun olduğu bölgeler ve otoyolların da aralarında bulunduğu çok sayıda noktada uygulama gerçekleştirildi.

OPERASYONDA BİN POLİS GÖREV ALDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün koordinasyonunda düzenlenen operasyona, Anadolu yakasındaki ilçe emniyet müdürlükleri ile emniyete bağlı şubelere bağlı bin polis katıldı.

İstanbul emniyetine bağlı Havacılık Şube Müdürlüğüne ait polis helikopteri, Deniz Şube Müdürlüğüne ait polis botları ve dedektör köpeklerin de katıldığı operasyon çerçevesinde, Sabiha Gökçen Havalimanı, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu caddeler ve meydanlar, suç oranının yüksek olan semtler, umuma açık mekanların da aralarında bulunduğu noktalarda uygulamalar yapıldı.


BİRÇOK NOKTADA ARAMALAR YAPILDI

Polis ekipleri, şüpheli görülen şahısların Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasını yaparken, umuma açık mekanlar ve iş yerleri ile araçlarda da aramalar yapıldı.

"Kurt Kapanı-6" operasyonu saat 16.00'da sona ererken, gözaltı sayısı ve ele geçirilen suç unsurlarıyla ilgili bilginin emniyet tarafından daha sonra paylaşılacağı bildirildi.