İstanbul'da "Huzur Arefe Uygulaması" 154 Farklı Noktada Gerçekleştirildi

İstanbul'da "Huzur Arefe Uygulaması" 154 Farklı Noktada Gerçekleştirildi

İstanbul'da "Huzur Arefe Uygulaması" 154 farklı noktada gerçekleştirildi Arefe günü İstanbul'da giriş-çıkışlar tutulduİSTANBUL - İstanbul'da "Huzur Arefe Uygulaması" kapsamında Ramazan Bayramı öncesinde gerçekleştirilen iki uygulamada toplamda 154 farklı noktada denetim yapıldı.

İstanbul'da "Huzur Arefe Uygulaması" 154 farklı noktada gerçekleştirildi
Arefe günü İstanbul'da giriş-çıkışlar tutuldu

İSTANBUL - İstanbul'da "Huzur Arefe Uygulaması" kapsamında Ramazan Bayramı öncesinde gerçekleştirilen iki uygulamada toplamda 154 farklı noktada denetim yapıldı.
Ramazan Bayramı öncesi İstanbul'da başlayan 'Kurt Kapanı-18' uygulamasına, İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın uygulama noktalarını denetimi ile Huzur Arefe Uygulaması-1 olarak dün devam edilmişti. . Arefe gününde de sürdürülen 'Huzur Arife Uygulaması-2' ile İstanbul'da 39 İlçede gece gündüz demeden denetimler yapıldı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde Ramazan Bayramı meydana gelebilecek muhtemel Asayiş ve Terör olayları gibi önem arz eden konuları önleme amaçlı; yaya, taşıt ve iş yerlerinin denetlenmesine yönelik uygulama yapıldı.Huzur Arefe Uygulaması; İlçe Emniyet Müdürlükleri ile Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, İstanbul Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü, Foto Filim Şube Müdürlüğü ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü personelinin katımıyla İki uygulamada toplam 154 noktada gerçekleştirildi.Ayrıca uygulamaya şüpheli şahıslara yönelik olarak Genel Bilgi Tarama kontrolleri yapıldı. Belirlenen uygulama noktalarında, denetime tabi tutulan kişilerin el çantaları, valizleri ve araçları da tek tek gözden geçirildi.

Kaynak: İHA