İstanbul'da Helikopter Destekli "Kurt Kapanı 10" Uygulaması

İstanbul'da Helikopter Destekli "Kurt Kapanı 10" Uygulaması

İstanbul'da helikopter destekli "Kurt kapanı 10" uygulaması Vatandaşların üstleri arandı, GBT'leri sorgulandı Şüpheli araçlar narkotik köpeğiyle didik didik arandıİSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından kent genelinde polis helikopterinin de desteğiyle "Kurt kapanı...

İstanbul'da helikopter destekli "Kurt kapanı 10" uygulaması
Vatandaşların üstleri arandı, GBT'leri sorgulandı
Şüpheli araçlar narkotik köpeğiyle didik didik arandı

İSTANBUL - İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından kent genelinde polis helikopterinin de desteğiyle "Kurt kapanı 10" uygulaması gerçekleştirildi. Vatandaşların üstlerinin aranarak GBT'lerinin sorgulandığı uygulamada polis ekipleri, araçları durdurarak didik didik aradı. Bazı araçlar ise "Maya" isimli narkotik köpeğiyle arandı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde kent genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla "Kurt Kapanı 10" uygulaması gerçekleştirildi. Polis helikopterinin de havadan denetim yaptığı uygulamada ekipler, Beşiktaş ve Kadıköy iskelesi ile Atatürk Havalimanı geliş bölümünde vatandaşların üstleri aranarak GBT'leri sorgulandı. Polis ekipleri, şüpheli gördükleri araçları durdurarak didik didik aradı. Bazı araçlar ise "Maya" isimli narkotik köpeğiyle didik didik arandı.
"Huzur ve güvenlik amacıyla araçların aranması çok güzel"
Araçları aranan vatandaşlar uygulamadan dolayı memnun olduklarını ifade ederek, "İnşallah sürekli olarak yapılır ve güvenliğimiz sağlanır. Yapmaları çok doğru, inşallah başarılı olurlar" dedi. Bir başka sürücü ise, "Devamını bekliyoruz, teşekkür ediyoruz. Huzur ve güvenlik amacıyla vatandaşlar aranıyor en güzeli de budur. Bu bölgeyi de zaten biliyoruz, uygulamanın yapılması hoşumuza gidiyoruz" şeklinde konuştu.