İstanbul'da Eroin Operasyonu
Haberler » Güncel » Haber

İstanbul'da Eroin Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Planlı Yaptığı Bir Dizi Operasyonda Toplam 81 Kilo 300 Gram Eroin Ele Geçirildi.feysel E.'nin Liderliğini Yaptığı Uyuşturucu Organizasyonu İki Ayrı Operasyonla Çökertildi.

İstanbul'da Eroin Operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, planlı yaptığı bir dizi operasyonda toplam 81 kilo 300 gram eroin ele geçirildi. Feysel E.'nin liderliğini yaptığı uyuşturucu organizasyonu iki ayrı operasyonla çökertildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda başlatılan çalışma sonucunda İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü, Hakkari Yüksekova Demirkonak Köyü doğumlu Feysel E.(Ernas) isimli şahsın bir yurtdışı bağlantılı eroin şebekesinin başı olduğu belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla başlatılan takip hafta başında operasyona dönüştürüldü. İlk çapta 50 kilo 800 gram eroin maddesi ele geçirildi. Uyuşturucu kaynağının belirlenmesine ilişkin yapılan çalışmada organizasyon lideri 1964 doğumlu Feysel E.'nin ve Evren İlçesi Eskitorunobası Köyü nüfusuna kayıtlı 1969 doğumlu İlhan Ü.(Ünal) yakalandı. Dün yapılan operasyonun ikinci aşamasında yakalanan İlhan Ü.'nün evinde yapılan aramada narkotik ekipleri bir spor çanta içinde 60 paket içinde 30 kilo 500 gram eroin daha yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı operasyonda aynı grubun içinde uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı belirlenen Ankara Şereflikoçhisar İlçesi Büyükdamlacık Köyü'ne kayıtlı 1972 doğumlu Gürkan Ö.(Özmen) isimli bir kişi da daha belirlendi. Polisin son anda elinden kaçırdığı Gürkan Ö.'nün aranmasına devam ediliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yurtdışı bağlantısına ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı aracılığıyla çalışma başlattığı operasyonda belirlenen isimler için arama çalışması başlatıldı.(ANKA)

(ÜNS/BÜN)