İstanbul'da Yağmurun Ardından 3 Katlı Binanın Yanında Toprak Kayması Meydana Geldi

İstanbul'da Yağmurun Ardından 3 Katlı Binanın Yanında Toprak Kayması Meydana Geldi

İstanbul Sancaktepe'de yağmurun ardından 3 katlı binanın bitişiğinde toprak kayması meydana geldi. Bina sakinleri büyük bir korku ile binayı boşalttı.

İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde yağışların ardından 3 katlı bir binanın bitişiğinde toprak kayması meydana geldi. Bina sakinleri büyük bir korku ve panikle binayı boşalttı.

İSTİNAT DUVARI YIKILDI, BİNA BOŞALTILDI

Olay, saat 18.00 sıralarında Fatih mahallesinde meydana geldi. Etkili olan yağışın ardından 3 katlı bir binanın bitişiğinde toprak kayması meydana geldi.

İTFAİYE GÜVENLİK ŞERİDİ ÇEKİP VATANDAŞLARI UZAKLAŞTIRDI

Toprak kayması ile birlikte beton duvar büyük bir gürültü ile devrildi. Binada yaşayanlar büyük bir korku ve panikle binayı boşalttı. Olay yerine İtfaiye ve zabıta ekipleri sevk edildi. İtfaiye güvenlik şeridi çekerek çevredekileri uzaklaştırdı.

BELEDİYE BAŞKANI ERDEM, BİNA SAKİNLERİNİ ZİYARET ETTİ

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem de aşırı yağış sonrası toprak kaymasının yaşandığı Fatih Mahallesi'ndeki 3 katlı binanın bulunduğu yere geldi.

Ziyaretinde bina sakinlerini teselli eden Başkan Erdem, belediye ve diğer kurumlarca gereken önlemleri aldıklarını belirtti.

BİNA SAKİNLERİ BELEDİYE TARAFINDAN OTELE YERLEŞTİRİLDİ

Polis bina çevresine güvenlik şeridi çekerek vatandaşların alandan uzaklaştırdı. Binanın çökme tehlikesi nedeniyle tahliye edilen bina sakinlerinden bazıları ise belediye tarafından yakında bulunan bir otelle yerleştirildi. Bazı vatandaşlar da geceyi geçirmek için akrabalarının ve yakınlarının evlerine gitti. Belediye ait iş makineleri olay yerine gelerek herhangi gibi çökme olmaması için arazi de çalışma yaparak önlem aldı. Çalışmaların sabah saatlerin devam edeceği belirtildi.Polis ve zabıta ekiplerinin olay yerindeki güvenlik önlemi devam ediyor.

Kaynak: İHA