İstanbul'da Şafak Baskını! Özel Harekat Koçbaşıyla Girerken Camdan İzlediler: Açabilirseniz Açın

İstanbul'da Şafak Baskını! Özel Harekat Koçbaşıyla Girerken Camdan İzlediler: Açabilirseniz Açın

İstanbul'da çeteye şafak operasyonu yapıldı. Özel harekata kapıyı açmayan şüpheliler, "Kapı açılmıyor, açabilirseniz açın" deyip camdan koçbaşı ile eve giren polisleri izledi.

İstanbul'da şafak vakti çete operasyonu yapıldı. Birçok adrese giren ekipler şüphelileri gözaltına aldı. Özel harekat polislerinin de zırhlı araçlarla katıldığı operasyonlarda, bazı evlere koçbaşı kullanılarak girildi. Polisler, koçbaşı ile çelik kapıyı kırmaya çalışırken evde bulunan bir kadın ve bir erkek cama çıkarak polislere tepki gösterdi. Polislerin "Kapıyı açın" çağrısına rağmen kapıyı açmayan bu kişiler, "Kapı açılmıyor, açabilirseniz açın" diye cevap verdi.

ÖZEL HAREKAT KATILDI

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, eşzamanlı birçok adrese çete operasyonu düzenledi. Operasyona özel harekat polislerinin yanı sıra çok sayıda polis katıldı.

POLİS KOÇBAŞIYLA GİRDİ

Daha önceden belirlenen adreslere giren ekipler şüphelileri gözaltına aldı. Sultangazi Zübeydehanım Mahallesinde bir gecekonduya giren ekipler evde arama yaptı. Ekipler içerde arama yaparken özel harekat polisleri uzun namlulu silahlarla güvenlik önlemi aldı. Bazı evlere koçbaşı kullanılarak girildi.

PENCEREDEN KAPININ KIRILMASINI İZLEDİLER

Özel Harekat Timleri ile birlikte kapıya gelen polis ekiplerinin seslenmesine rağmen evde oturanlar kapıyı açmadı. Polisler, 'koç başı' ile çelik kapıyı kırmaya çalışırken evde bulunan bir kadın ve bir erkek cama çıkarak polislere tepki gösterdi. Polislerin "Kapıyı açın" çağrısına rağmen kapıyı açmayan bu kişiler, "Kapı açılmıyor, açabilirseniz açın" diye cevap verdi.

EVİN İÇİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ İZİ

Çelik kapının kırılmasının ardından ekipler arama yapmak için eve girdi. İçeride bulunanlar gözaltına alınırken, evin girişinde silahlı bir terör örgütünü simgeleyen bazı figürlerin olması dikkat çekti.

ŞÜPHELİLER EMNİYETTE

Gözaltına alınan şüpheliler önce sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Kaynak: İHA