İstanbul'da Bayramda Ücretsiz Ulaşım

İstanbul'da Bayramda Ücretsiz Ulaşım

İstanbul'da Ramazan Bayramı Boyunca İett, Raylı Sistemler ve Şehir Hatları Vapurları Ücretsiz Olacak.

İstanbul'da Bayramda Ücretsiz Ulaşım

İstanbul'da Ramazan Bayramı boyunca İETT, raylı sistemler ve şehir hatları vapurları ücretsiz olacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İETT, arife ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak, otobüs sefer sayısını artıracak ve hizmetlerin aksamaması, normal ve ek seferlerin düzenli olarak yapılması için gereken tüm tedbirleri alacak. Vatandaşlar, İETT ile ilgili sorunlarını ''245 07 20'' nolu telefona iletebilecek.

ULAŞIM A.Ş de bayram tatili süresince tam kadro ve tam filo hizmet vermeye devam edecek ve 3 gün boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise arttırılarak gerçekleştirilecek. Tarifeli seferler dışında, artan yolcu yoğunluğuna bağlı olarak ek seferler düzenlenecek ve güvenlik önlemleri en üst düzeyde tutularak, kontroller sıklaştırılacak.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş (İDO) de bayram süresince artacak yoğunluğa paralel olarak, vatandaşların rahat ulaşımını sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapacak. Her bayram olduğu gibi sefer sayılarını artırarak ve rezervasyon tarihlerini genişleterek vatandaşlara hizmet sunacak. Vatandaşlar, İDO ile ilgili şikayetlerini ''444 4 436'' nolu telefona iletebilecek ve aynı numaradan rezervasyon yaptırıp, bilet satışını gerçekleştirebilecek.

Ayrıca, biletler tüm Varan Turizm acentelerinden de temin edilebilecek. İDO'nun ücret tarifesi ve sefer programı ''www.ido.com.tr'' adresinde de yer alacak.

İSKİ ise tam kapasiteyle su verecek, olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri ve nöbetçi ekip sayısını da artıracak. İstanbul genelinde su ve kanal tıkanmaları için ''Alo 185'' ve ''588 38 00-(46 hat)'' numaralı telefonlara müracaat edilebilecek.

Sağlık İşleri Müdürlüğü de 3 gün boyunca 1 doktor, 1 zabıta ve 1 sağlık memurundan oluşan nöbetçi ekibi, mesai saatlerinde Unkapanı Hıfzıssıhha binasında hazır bulunduracak. Vatandaşlar, sağlık konusundaki şikayetlerini ''513 36 12'' nolu telefona bildirebilecek.

Kaynak: AA