İstanbul'da Bayram Kutlamaları

İstanbul'da Bayram Kutlamaları

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 'İstanbul, Keyifli Bir Bayram Yaşıyor' Dedi

18.11.2010 16:08 | Son Güncelleme: 18.11.2010 16:08
İstanbul'da Bayram Kutlamaları

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 'İstanbul, keyifli bir bayram yaşıyor' dedi.

Eyüp Ağaçlı köyündeki Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Çocuk ve Gençlik Merkezi Yetiştirme Yurdunu ziyaret eden İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu, burada kalan kız ve erkek öğrencilerle bayramlaştı.

Çocukların kaldıkları merkezlerde yatakhane, yemekhane, etüt ve spor salonlarında inceleme yapan Mutlu, çocuklarla bilardo ve masa tenisi oynadı. Vali Mutlu, çocukların burada spor yapma imkanlarının olduğunu söyleyerek, kendilerini sportif konularda geliştirmelerini, boş vakitlerini masa tenisi ve bilardo oynayarak geçirmelerini istedi.

Vali Mutlu, ziyaretleri sırasında basın mensuplarına da açıklama yaparak, Kurban Bayramı kutlamalarının İstanbul'da sorunsuz ve sakin bir şekilde sürdüğünü söyledi.

Mutlu, bayram öncesinde alınan önlemlerin önemine değinerek, şunları kaydetti:

'İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bayram dolayısıyla ulaşımda sağladığı kolaylıklar sayesinde yoğun da olsa rahat bir bayram geçiriyoruz. Şu zamana kadar bayramda bizi üzecek herhangi olumsuz bir şeyle karşılaşmadık. Umarım bayram sonuna kadar özellikle bayram sonrasındaki hafta sonunda trafikte bir sorunla karşılaşmadan bayramımızı tamamlamış olacağız. İstanbul, keyifli bir bayram yaşıyor. İstanbullu vatandaşlarımızın mutlu ve iyi bir bayram geçirmelerini diliyorum.' Bayram ziyaretlerini de değerlendiren Vali Mutlu, 'Bayramın ilk gününden itibaren başta sosyal hizmet kurumlarımızda ve başka kurumlarımızda bayramlaşmalar yaptık. Bugün Ağaçlı'dayız burada kalan kızlarımızı, erkeklerimizi ziyaret ediyor, onlarla bayramlaşıyoruz. Bayramın sevincini beraber kutluyoruz' şeklinde konuştu.

(ASI-NER-ARD) - İSTANBUL

Kaynak: AA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
title