İstanbul'da 5 Bin Polis ile "Yeditepe Asayiş" Uygulaması! 39 İlçe Didik Didik Arandı

İstanbul'da 5 Bin Polis ile "Yeditepe Asayiş" Uygulaması! 39 İlçe Didik Didik Arandı

İstanbul'da "Yeditepe Asayiş" uygulaması kapsamında, 39 ilçede asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Asayiş uygulamasına 5 bin polis katılırken şüpheli kişiler, araçlar ve işyerleri didik didik arandı.

İstanbul'da Yeditepe Asayiş uygulaması kapsamında 39 ilçede asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Asayiş uygulamasına 5 bin polis katılırken şüpheli kişiler, araçlar ve işyerleri didik didik arandı.

5 BİN POLİS'LE "YEDİTEPE ASAYİŞ" UYGULAMASI

İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinasyonunda kent genelinde 5 bin polisin katılımıyla, Yeditepe Huzur Uygulaması yapıldı. Düzenlenen asayiş uygulamasına Asayiş Şube Müdürlüğü personeli ile ilçe emniyet müdürlükleri, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Havacılık, Narkotik, Mali Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Kaçakçılık, Organize Suçlarla Mücadele ve Deniz Limanı şubelerinin yanı sıra, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri katıldı.

UYGULAMA, GECE SAATLERİNE KADAR SÜRECEK

Düzenlenen uygulamaya polis helikopterleri de destek veriyor. Uygulama kapsamında şüpheli kişilere yönelik GBT kontrolleri yapılan denetimlerde, aranan şahıslar, silah, bıçak ve uyuşturucu madde taşıyanlar üzerinde duruldu. Uygulamada şüpheli kişiler, araçlar ve iş yerleri denetlendi. Uygulama gece saatlerine kadar sürdü.