"İstanbul Cup Sultanını Arıyor"

"İstanbul Cup Sultanını Arıyor"

Sonyy Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 Tenis Turnuvasının Resmi Açılışı Bugün Topkapı Sarayı'nda Yapıldı.

Sonyy Ericsson WTA Tour İstanbul Cup 2007 tenis turnuvasının resmi açılışı bugün Topkapı Sarayı'nda yapıldı.

Sarayın bahçesinde gerçekleştirilen açılış törenine, Ankara'daki Bakanlar Kurulu toplantısının uzun sürmesi nedeniyle geç katılan Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, turnuvanın 2 numaralı seri başı Rus Elena Dementieva ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçti. Bakan Koç, Dementieva'yla birlikte turnuvanın özel ödülü olan, tamamı altın ve pırlantalarla süslü raket prototipinin yanında medyaya poz verdi. Koç, daha sonra Rus tenisçiye, arka yüzeyinde lale motifi olan gümüşten yapılmış bir ayna armağan etti.

Yağmurun başladığı sırada konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''Yağmur yağsın, biz buna razıyız'' dedi ve konuşmasını kısa kesti.

Turnuvanın 1 numaralı seri başı Maria Sharapova,

' 'Türkiye'ye gelmekten çok mutlu oldum. Umarım şu anda yağan yağmur turnuvada devam etmez'' dedi.

Rus tenisçi Elena Dementieva da 10 yıl sonra İstanbul'da olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.

ABD'li ünlü tenisçi Venus Williams, toplantıya geç kalınca, platforma çıkmayıp, toplantıyı geriden izledi. Williams'ın, Kapalıçarşı'ya alışverişe gittiği için toplantıya yetişemediği öğrenildi.

Sharapova, Williams, Dementieva ve İsviçreli Patty Schnyder ve bazı tenisçiler, Harem Dairesi'ni gezerek, burada sultanların giydiği kıyafetle fotoğraf çektirdi.

Basın mensupları, Harem Dairesi'ne alınmazken, organizasyon elemanları tarafından çekilen fotoğraflar medyaya dağıtıldı.

Bu arada, Williams, Sharapova ve Dementieva, kıyafetinin altına sultanların giydiği ayakkabıları giymek istemediler ve sultanların giydiği başlığı da takmadılar.

Kaynak: AA