İstanbul: Castrol İstanbul Rallisi'nin 2. Ayağı Riva'da Yapıldı

İstanbul Otomobil Kulübü (İsok) Tarafından Organize Edilen ve Sadece Amatör Yarışçılara Açık Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası'nın İkinci Ayağı Riva'da Yapıldı.

İstanbul: Castrol İstanbul Rallisi'nin 2. Ayağı Riva'da Yapıldı

İstanbul Otomobil Kulübü (İSOK) tarafından organize edilen ve sadece amatör yarışçılara açık Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası'nın ikinci ayağı Riva'da yapıldı.

Toprak karakterli, 13.34 kilometre uzunluğundaki Cumhuriyet Özel Etabı'nın 3 kez geçildiği ralliyi, Subaru Impreza ile yarışan Selim Bacıoğlu-Murat Sümer ikilisi 15 dakika 40.2 saniyelik toplam zamanlarıyla kazandı. Yarışta 2.'liği 1.6 saniye farkla Fiat Punto KC ile mücadele eden Dağhan Ünlüdoğan-Fatih İnan ikilisi elde ederken, Ford Fiesta ST pilotları Emre Yurdakul-Can Erkal 3. sırayı aldı.

H11 sınıfında ise ilk yarışın birincileri Nissan Sunny ile Hüni Parquet takımından Tolga Şansal-Erdal Kaya 1 dakika zaman cezası alınca, Renault 19 pilotları İlker Balçık-Akın Bilgutay'ın ardından 2. sırayı aldı.

Bayanlar sınıfında da Ford Fiesta ST ile yarışan Burcu Çetinkaya-Özlem Akgüç ikilisi ilk sırayı elde eden isimler oldu.

Puan katsayısı 1.1 olan 2. ayakta geçilen 3 özel etabın ikisinde Selim Bacıoğlu, birinde ise Dağhan Ünlüdoğan en iyi zamanı yaptı.

2006 Castrol Ralli Şampiyonası, 10 Aralık'ta yapılacak 3. ayakla sona erecek. Son ayakta Riva ve Cumhuriyet Özel Etapları 2'şer kez geçilecek. 3 yarış sonunda klasman ve sınıflarında en yüksek puanları toplayanlar İstanbul Ralli Şampiyonluğu'nu kazanmış olacak.