İstanbul Büyükşehir Belediyesi' Nin Yardım Kampanyalarında Kupon Devri Başladı...
Haberler » Güncel » Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi' Nin Yardım Kampanyalarında Kupon Devri Başladı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Faaliyetleri Kapsamında " 600 Bin Aileye Alışveriş Kuponu " Kampanyası Başlattı. Belediye, Yaklaşan Ramazan Ayı Nedeniyle Erzak Kolileri Hazırlamak Yerine Bu Yıl, 25 YTL Değerinde 600 Bin Adet Alışveriş Çeki Dağıtacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi' Nin Yardım Kampanyalarında Kupon Devri Başladı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri kapsamında ¨ 600 bin aileye alışveriş kuponu ¨ kampanyası başlattı. Belediye, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle erzak kolileri hazırlamak yerine bu yıl, 25 YTL değerinde 600 bin adet alışveriş çeki dağıtacak.

Kadın Koordinasyon Merkezi`nin (KKM) gezici ekipleri tarafından tespit edilen ihtiyaç sahiplerine verilecek çeklerle Migros, Şok, Tansaş ve Kiler mağazalarından alışveriş yapılabilecek. Toplam 25 milyon YTL`lik alışveriş çeklerinin üzerinde kopyaya karşı hologram ve ihtiyaç sahibi kişinin kimlik numarası yer alıyor. Uygulamanın daha modern ve doğru olduğunu kaydeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ¨Daha önce yapılan kolilerle erzak dağıtma gibi uygulamalar onur kırıcı oluyordu. Bu çeklerle hem kendi arzu ettiklerini alacaklar hem de bir marketten alışveriş yapmanın mutluluğunu yaşayacaklar¨ dedi.

Topbaş, Saraçhane`deki Belediye Sarayı`nda düzenlediği basın toplantısıyla, Ramazan ayı öncesi ihtiyaç sahiplerine yapacakları yardımlar hakkında bilgi verdi. Daha önceki senelerde erzak kolisi dağıtıldığını hatırlatan Topbaş, ¨Bunlar, kontrol etmemize rağmen kalitesiz olabiliyordu. KKM tarafından ihtiyaç sahiplerinin adresi, ihtiyaçları tespit edilecek ve elektronik ortamda kayıtları tutulacak. 35 araçlık gezici ekip alışveriş çeklerini dağıtacak. Bu çok daha onurlu, tercih yapabilme mutluluğu veren bir çalışma. 23 bin adedini dağıttık¨ dedi.

TOPBAŞ` TAN EŞİNE TEŞEKKÜR

Bu sene Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan çadırı kurmayacaklarını açıklayan Topbaş, ¨11 tane mobil büfe ihtiyaç olan noktalarda yemek dağıtacak. Belediyelerimizin Balkanlar ve Türki cumhuriyetlerindeki yardım kervanları uygulaması devam edecek¨ diye konuştu.

Topbaş, Ramazan`da çok güzel sofralarda insanların birbirini ağırladığını belirterek, ¨Bunun yerine Hz.Ali`nin `Fakir, zenginin israf ettiği ölçüde aç kalır` sözünü düşünerek israf yapmamalıyız dedi.

Alışveriş çeki fikrini verdikleri için KKM Başkanı eşi Özleyiş Topbaş`a teşekkür eden Kadir Topbaş, daha sonra eşiyle birlikte yardım araçlarını tanıttı. Araçla kısa bir tur atan Topbaş, “Belki bu araçları kullanırken beni de görürsünüz¨ dedi.