İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: "Türkiye'nin En Büyük Handikapı, Demokrat Güçlü Bir Ana Muhalefet Partisi Olmaması"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: "Türkiye'nin En Büyük Handikapı, Demokrat Güçlü Bir Ana Muhalefet Partisi Olmaması"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye'nin En Büyük Handikapının Demokrat Güçlü Bir Ana Muhalefet Partisi Olmaması Olduğunu Söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye'nin en büyük handikapının demokrat güçlü bir ana muhalefet partisi olmaması olduğunu söyledi.

16. Malatya Fuarı ve Kayısı Festivali'ne katılmak üzere Malatya'ya gelen Topbaş, Belediye Başkanı Cemal Akın'ı makamında ziyaret etti.

Topbaş, belediye önünde mehter takımı ile karşılandı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topbaş, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin en büyük handikapının demokrat güçlü bir ana muhalefet partisi olmaması olduğunu dile getiren Topbaş, "Bunu Türkiye'nin en büyük eksikliği olarak görüyorum. Bunu CHP'yi karalamak veya eksiltmek adına söylemiyorum. Gerçek adına söylüyorum. Bu eksiklik var." dedi.

Bazı siyasi partilerin ve ana muhalefet partisinin tedavülden kalkmış geçmiş yüzyılın fikirleri ile demogojik bir siyaset yapmaya çalıştıklarını ileri süren Topbaş, "Bunun da Türkiye'ye nasıl sıkıntılar getirdiğini, toplumu nasıl ayrıştırdığını, nasıl bir gerilim ortamı oluşturduğunu geçmiş zamanlarda gördük. Halk bunları biliyor." şeklinde konuştu. Vatandaşla yakın olduklarını anlatan Topbaş, şunları söyledi: "Ben 12.5 milyonluk ve Türkiye'yi temsil eden bir şehirdeyim. Otobüse biniyorum, direksiyona geçip arabamı kullanıyorum, tranvaya, vapura biniyorum. Halkla yakın iç içeyim. Bunu samimiyetimle söylüyorum, halkla gidip görüşsünler, halk asla buna taviz vermiyor. 2002 seçimlerinde olduğu gibi halk yine defterin kenarına derkenar dediğimiz eski usulle notunu alıyor. Değerledirmesini zamanı gelince yapacak."

Vatandaşın siyasi gerilimleri, ufuk göstermeyen, ön açmayan bir takım ifadeleri asla tasvip etmediğinin altını çizen Topbaş, vatandaşın kavga istemediğini, sıkıntı istemediğini, gerilim istemediğini söyledi. Topbaş, Türkiye'nin gidişatı önüne engel olmak isteyenlere asla müsade edilmeyeceğini kaydetti.

Topbaş önümüzdeki yerel seçimlerde parti olarak halkın önünde olacaklarını dile getirerek, halkın yapılan işlere bakarak kararını vereceğini kaydetti.

İstanbul'da göreve geldikleri tarihe kadar yapılan 57 kavşak ve yol düzenlemesi bulunduğunu belirten Topbaş, göreve geldikten sonra 154 tane kavşak bitirdiklerini vurguladı.

Topbaş, "Deniliyor ki barajlarınızda ne kadar su var, 270 milyon metreküp bu ne kadar gider 138 gün gider. Böyle bir mantık olmaz. İstanbulular suyu idareli kullanıyor, tasarruf ediyor. Bizim Kasım ayına kadar hiç yağmur yağmadığı takdirde de suyumuz var. Zaten yağış mevsimine girdimiz zaman da bir problem kalmayacaktır." dedi.

Malatya'nın suyunun çıktığı bölgeye hayranlık duyduğunu dile getiren Başkan Topbaş, Malatya'nın şanslı bir il olduğunu söyledi.