İstanbul: Büyükçekmece'de Buhar Kazanı Patladı: 1 Ölü

İstanbul: Büyükçekmece'de Buhar Kazanı Patladı: 1 Ölü

Büyükçekmece'de Yeni Kurulan Bir Tekstil Fabrikasının Buhar Kazanının Montajı Esnasında Meydana Gelen Patlamada 1 Kişi Hayatını Kaybetti.

İstanbul: Büyükçekmece'de Buhar Kazanı Patladı: 1 Ölü

Büyükçekmece'de yeni kurulan bir tekstil fabrikasının buhar kazanının montajı esnasında meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Büyükçekmece İstanbul Caddesi üzerinde Sezgin A.'ya ait Xspir Tekstil Fabrikası'nda bir patlama meydana geldi. 5 katlı fabrikanın çatı katında buhar kazanının montajı esnasında meydana gelen patlamada Hakan Göktaş (26) adlı montaj işçisi olay yerinde hayatını kaybederken, patlama esnasında fabrikada bulunan montaj işçilerinden Fevzi Ö. (55) ile Olgun Baş (20) olaydan yara almadan kurtuldu. Patlamanın şiddeti ile binanın çatı katında göçük meydana gelirken, fabrika bahçesinde bulunan bir otomobilin de camları kırıldı. Olayın görgü tanığı Mehmet Aktaş adlı vatandaş, çok şiddetli bir patlamanın meydana geldiğini belirterek "Bomba koydular zannettim ve çok korktum" dedi. Olayın ardından çok sayıda itfaiye ekibi bölgeye sevk edildi.

Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.