'İstanbul Buluşmaları"nda Ezgiler

'İstanbul Buluşmaları"nda Ezgiler

Candan Erçetin, 'Eti Çekül Kültür Elçileri' Projesine Eğitimci Kimliğiyle Destek Verdi.

'İstanbul Buluşmaları

CANDAN ERÇETİN, 'ETİ ÇEKÜL KÜLTÜR ELÇİLERİ' PROJESİNE EĞİTİMCİ KİMLİĞİYLE DESTEK VERDİ.

Eti ÇEKÜL Kültür Elçileri projesi kapsamında 2008 yılında eğitim alan 11 Anadolu kentinden 300 Kültür Elçisi, Türkiye genelindeki diğer illerin zengin kültürel değerlerini öğrenmek ve ülkemizin bütününe daha geniş bir açıdan bakabilmek için 'İstanbul Buluşmaları" kapsamında bir araya geldi.

Buluşmanın Nakkaştepe İstek Vakfı Belde Lisesi'nde gerçekleşen bölümüne, sanatçı ve eğitimci kimliğiyle projeye destek veren Candan Erçetin ve yapımcı Fatih Türkmenoğlu da katıldı. Candan Erçetin projeye vereceği desteği ifade ettiği konuşmasında, "Ben 2009 yılında eğitimlerin yapılacağı kentlerde ETİ ÇEKÜL Kültür Elçilerimizle farklı çalışmalar gerçekleştirme fırsatı da bulacağım. Kentlerinde onları ziyaret edeceğim.

Birlikte yöresel ezgilerimize yönelik çalışmalar yapacağız. Onları öğretmen olan Candan Erçetin'le tanıştıracağım. Eminim ben de onlardan çok şey öğreneceğim, hiç duymadığım yöresel ezgilerle, ninnilerle, manilerle karşılaşacağım. Hep birlikte güzel ülkemizin müzikal anlamdaki renkleriyle ne kadar zengin ve ne kadar yaratıcı eserler barındırdığını göreceğiz. 2009 yılının İstanbul Buluşmalarında da bu ezgileri bir araya getirip sizlerle paylaşmayı ümit ediyorum" dedi.

Kaynak: Gecce