İstanbul Bülteni - 4

İstanbul Bülteni - 4

1- Başbakan Erdoğan, Şike İddiaları İle İlgili Soruları Yanıtladı...

İstanbul Bülteni - 4

1- BAŞBAKAN ERDOĞAN, ŞİKE İDDİALARI İLE İLGİLİ SORULARI YANITLADI...

- BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN :
- ¨ŞU ANDA ÖNÜME GELMİŞ BİR DOSYA YOK¨
- ¨BAKAN ŞAHİN`İN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR, DEĞERLENDİRMEYİ BUNDAN SONRA YAPACAĞIM¨

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Süper Lig`in başlaması nedeniyle tüm takımlara başarılar dileyerek, ¨Temiz bir lig olmasını temenni ediyorum¨ dedi.
İstanbul`da bulunan Başbakan Erdoğan, cuma namazını, Üskadar Emniyet Mahallesi`ndeki evinin yakınında bulunan Akabe Camii`nde gitti. Cami çıkışında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Erdoğan, kendisini bekleyen çocuklara oyuncak ve bisküvi dağıttı. Çocuklar ile fotoğraf çektiren Erdoğan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Süper Lig`deki şike iddialarına ilişkin dosyanın kendisine ulaşıp ulaşmadığına ilişkin soruya Erdoğan, ¨Şu anda önüme gelmiş bir dosya yok. Dosya direk bana gelmez. Önce müsteşarıma gider. Dosya yok ama benim bir talebim var. Spordan Sorumlu Başbakan Yardımcım gerekli çalışmaları yapıyor¨ diye yanıt verdi. Bir gazetecinin Başbakanlık teftiş kurulunun şike iddialarıyla ilgili harekete geçip geçmiyeceğine ilişkin sorusuna Erdoğan, Şahin`in çalışmalarını sürdürdüğünü, değerlendirmenin bundan sonra yapılacağını söyledi.
2006-2007 futbol sezonunun güzellikle daha önceki yıllardaki sıkıntıları yaşamamak kaydıyla sportmence geçmesini temenni eden Başbakan Erdoğan, Kayserispor`un UEFA Kupası`na katılma başarısı göstermesinin de futboldaki gücü yeniden ortaya koyduğunu belirtti. Erdoğan, ¨İnanıyorum ki, klüblerimizin şuanki performansları bu istikamette. Avrupa`da ülkemizin bundan önceki yıllara göre çok daha başarılı olması ve yeniden daha önceki yıllara ulaşma başarısını göstermesini temenni ediyorum¨ dedi. Erdoğan, açıklamasının ardından evine gitti.


Kaynak: DHA