İstanbul Boğazı'nda Rekor Atlayış - Haberler Spor
Haberi Paylaş

İstanbul Boğazı'nda Rekor Atlayış

AA - Haberler | Spor
İstanbul Boğazı'nda Rekor Atlayış

Alman motokros sporcusu Freddy Peters, İstanbul Boğazı'nda ilginç bir rekora imza attı.

Alman motokros sporcusu Freddy Peters, İstanbul Boğazı'nda ilginç bir rekora imza attı.

Rockstar enerji içeceğinin gerçekleştirdiği etkinlikte Freddy Peters, İstanbul Boğazı'nda dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve motosikletiyle gemiden gemiye 21 metrelik atlayış yaptı.

Farklı kıtalarda ve ülkelerde birçok atlayış yapan Peters, tarihi yarımada manzarasına karşı yaptığı atlayışla kariyerinde de bir ilke imza atma fırsatı buldu. Alman sporcunun atlayışı için günün ilk saatlerinden itibaren hummalı bir çalışma gerçekleştirildi. Rampaların uygun hale getirilmesinin ardından 3 kez deneme atlayışı yapan Peters, daha sonra gemilerin denize açılmasıyla tarihi bir atlayışa imza attı.

Gemilerin Sarayburnu önüne demirlemesinin ardından Freddy Peters, motosikletiyle bir gemiden diğer gemiye 21 metrelik atlayışını gerçekleştirdi.

Peters: "Boğazda böyle bir atlayış yapmak en güzeli"

Freddy Peters, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Brezilya, İsrail, Rusya, Namibya, Güney Afrika olmak üzere birçok ülkede çeşitli atlayışlar yaptığını ve İstanbul Boğazı'nda böyle bir atlayışı yapmanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

İstanbul Boğazı'nda yaptığı atlayış öncesinde gergin olduğunu vurgulayan Peters, "Çok heyecanlıyım. Böyle bir atlayış yapmak beni heyecanlandırıyor." dedi.

Şehirde gezme fırsatı da bulduğunu kaydeden Alman sporcu, "İstanbul muhteşem bir şehir. Daha önce böyle bir şehir görmedim. Kendine has mimarisi ve tarihi var. Ayasofya, Topkapı, Dolmabahçe'ye gittim. Galata Kulesi'ni gördüm." ifadelerini kullandı.

İstanbul'da atlayış yapmak için güzel yerler olduğunu anlatan Freddy Peters, "Daha önce böyle bir şehir görmedim. Atlayış yapabileceğim çok güzel yerler var. Ayasofya, Topkapı olabilir. Yerebatan Sarnıcı'dan çok etkilendim. Orada böyle bir atlayış yapmayı çok isterim. Ama boğazda böyle bir atlayışı yapmak en güzeli." diye konuştu.

Peters, İstanbul'daki trafiği de değerlendirerek, "Böyle çılgın bir trafikte motosiklet kullanmak çok zor. Ama kendine has bir deneyim." değerlendirmesinde bulundu.

AA - Spor Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500