İstanbul: Beyoğlu'nda Uyuşturucu Operasyonu

İstanbul: Beyoğlu'nda Uyuşturucu Operasyonu

Beyoğlu'nda Bir Eve Yönelik Düzenlenen Uyuşturucu Operasyonunda 3.5 Kilo Esrar, 9 Adet Extacy Marka Uyuşturucu Hapla Bir Kişi Gözaltına Alındı.

İstanbul: Beyoğlu'nda Uyuşturucu Operasyonu

Beyoğlu'nda bir eve yönelik düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 3.5 kilo esrar, 9 adet extacy marka uyuşturucu hapla bir kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, bir evde uyuşturucu madde bulundurulduğu ihbarı üzerine harekete geçen polis, Beyoğlu Tarlabaşı Halepli Bekir Sokak üzerinde bulunan bir eve operasyon düzenledi. Evde yapılan aramalarda, 3.5 kilo esrar, 40 gram toz esrar, 220 adet folyoya sarılı piyasaya sürülmeye hazır esrar paketleri, 9 adet extacy marka uyuşturucu ve uyarıcı nitelikli hapla uyuşturucuyu öğütmeye yarayan çeşitli aletler ele geçirildi. Operasyonda daha öncede uyuşturucu madde 'bulundurmak' ve 'satmak' suçlarından sabıka kaydının bulunduğu belirlenen ve hakkında arama kararı bulunan N.B. adlı bir kişi gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlı, basın mensuplarının soruları üzerine uyuşturucuların kendisine ait olmadığını ileri sürerek, evde misafir olduğunu söyledi.

Zanlı operasyonun ardından sorgulanmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA