İstanbul: Beyoğlu'nda Kaçak Operasyonu

İstanbul: Beyoğlu'nda Kaçak Operasyonu

İstanbul'da Yasadışı Yollarla Türkiye'ye Giriş Yaptıkları Tespit Edilen Somali Ev Bangladeş Uyruklu Yaklaşık 40 Kişi Gözaltına Alındı. Operasyonda Bu Kişilerle Birlikte Yaklaşık 2 Gram Kokain Maddesi Ele Geçirildi.

İstanbul: Beyoğlu'nda Kaçak Operasyonu

İstanbul'da yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptıkları tespit edilen Somali ev Bangladeş uyruklu yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı. Operasyonda bu kişilerle birlikte yaklaşık 2 gram kokain maddesi ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, yabancı uyruklu bazı kişilerin yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptıklarına dair ihbar alan polis, bu kişilerin yakalanması için operasyon düzenledi. Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, yurda kaçak yollarla giriş yaptıkları belirlenen yaklaşık 40 kişi gözaltına alındı. Tarlabaşı ve üzerinde önceden tespit edilen bazı evlerde yapılan aramalarda yakalanan bu kişilerin Somali ve Bangladeş uyruklu oldukları ve çoğunluğunun üzerinde pasaport ve kimliklerinin bulunmadığı bildirildi. Bu kişilerin üzerlerinde yapılan aramalarda ise yaklaşık 2 gram kokain maddesi bulundu.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen bu kişilerin daha sonra sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi. Yetkililer, bu kişileri yasa dışı yollarla ülkeye sokan insan tacirlerinin yakalanabilmesi için soruşturma başlattı.

Kaynak: İHA