İstanbul: Beşiktaş, Sakaryaspor Engeline Takıldı

Beşiktaş, Turkcell Süper Ligi'nin 11. Haftasında Sahasında Oynadığı Maçta, 62 Dakika 10 Kişiyle Mücadele Eden Sakaryaspor ile 0-0 Berabere Kaldı.

İstanbul: Beşiktaş, Sakaryaspor Engeline Takıldı

Beşiktaş, Turkcell Süper Ligi'nin 11. haftasında sahasında oynadığı maçta, 62 dakika 10 kişiyle mücadele eden Sakaryaspor ile 0-0 berabere kaldı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Sakaryaspor karşısında çok gol pozisyonuna girdiklerini, ancak son vuruşları iyi yapamadıklarını belirterek, ''Bizim için kötü bir geceydi. 2 puan ve Nobre'yi kaybettik. 11'e 10 evinizde oynadığınız bir maçı berabere bitirirseniz, mutlu olamazsınız. Üzgünüm'' diye konuştu. Tigana, maç sonunda gösterilen tepkilerle ilgili de, ''Ben 32 yıldır profesyonel futbol hayatının içindeyim. İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Ama sanırım bu hakkımdaki yanlış bilgilendirmelerden kaynaklanıyor. Basında bazı arkadaşlar, benim hakkımda yanlış bilgilendirmeler yaptı. Bu, benim cesaretimi kırmıyor. Çalışmaya devam edeceğim ve kulübüm için elimden geleni yapacağım'' ifadelerini kullandı.

Hakkında yazılan yazılarla ilgili yarın avukatının gerekli işlemleri başlatacağını kaydeden Fransız teknik adam, ''Benim futbol bilgimle ilgili her türlü şeyi söyleyebilirsiniz, ama şahsiyetimle ilgili, kişiliğimle ilgili şeyleri söyleyemezsiniz. Bu doğru değil'' dedi.

Tigana, Dinamo Bükreş ile hafta içinde oynayacakları UEFA Kupası maçıyla ilgili olarak da, ''Dinamo Bükreş'in dünkü lig maçını izledim. Ligde oynadıkları 13 maçı da kazanmışlar. Çok etkili bir ekip. Yarın bu maçın hazırlıklarına başlayacağız'' diye konuştu.

Maçın ilk yarısında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan Brezilyalı futbolcu Nobre ile ilgili de Tigana, ''Sanırım uzun süre aramızda olamayacak. 3 hafta ile 1.5 ay arası olabilir. Durumu yarın yapılacak kontrollerden sonra netlik kazanacak'' ifadelerini kaydetti.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Nejat Biyediç ise, uzun süre 10 kişi oynamalarına rağmen Beşiktaş karşısında çok iyi mücadele ederek sahadan beraberlikle ayrılmayı başardıklarını belirterek, ''11'e 11 kalsak belki 3 puan da alabilirdik. Ama buna rağmen futbolcularım çok iyi mücadele etti'' dedi. Boşnak teknik adam, karşılaşmanın ilk yarısında kırmızı kartla oyun dışında kalan Cangele'nin pozisyonu ile ilgili de, ''Aslında hakemler hakkında konuşmayı sevmem. Ancak son haftalarda hep hakem hatalarına maruz kalıyoruz. Bana göre kasti bir şey yoktu. Ancak bir kez daha televizyondan izledikten sonra pozisyon hakkında net bir karar verebiliriz'' diye konuştu.

Maç sonrası Beşiktaşlı futbolcular herhangi bir açıklamada bulunmazken, Sakaryasporlu futbolculardan Musa, Beşiktaş karşısında 10 kişiyle iyi direndiklerini ve mücadele ettiklerini belirterek, "Maç öncesi Beşiktaş'ın daha iyi oynayacağını düşünüyorduk ama oynayamadılar. İnşallah bundan sonra daha iyi olurlar" dedi. Musa, Cangele'nin kırmızı kart gördüğü pozisyonla ilgili olarak da, "Kırmızı kartın çıktığı pozisyona yakındım. Bence kırmızı kartlık bir hareket değildi, ama tabiki hakemin takdiri o yönde oldu" ifadelerini kullandı.

Bu arada, karşılaşma sonrası Beşiktaş kafilesini taşıyan otobüs stattan ayrılırken, Ricardinho'nun stattan ayrıldığı aracın arka tamponuna sürterek hafif hasara neden oldu.

Kaynak: İHA