İstanbul: Bbp Lideri Yazıcıoğlu'dan Kıbrıs Değerlendirmesi

İstanbul: Bbp Lideri Yazıcıoğlu'dan Kıbrıs Değerlendirmesi

Büyük Birlik Partisi (Bbp) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Kıbrıs Davasının Milli Bir Dava Olduğunu Vurgulayarak, "Rum Gemilerine Limanların Açılması, Rum Uçaklarına Havalimanlarının Açılması Bir Dayatmadır" Dedi.

İstanbul: Bbp Lideri Yazıcıoğlu'dan Kıbrıs Değerlendirmesi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Kıbrıs davasının milli bir dava olduğunu vurgulayarak, "Rum gemilerine limanların açılması, Rum uçaklarına havalimanlarının açılması bir dayatmadır" dedi.

BBP Marmara Bölge Toplantısı Topkapı Eresin Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıya BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Avukat Edip Özbaş, Hakkı Öznur, Doç. Dr. Ertuğrul Yaman ve çok sayıda partili katıldı. Açılış konuşmasını yapan Yazıcıoğlu, gündemde yer alan konulara değindi. Yazıcıoğlu, Kıbrıs davasının milli bir dava olduğunu vurgulayarak, "Milli davalarda yüreklerin topluca vurması, fikir birliği olması ve kararlılık olması gerekir. Milli davaların arkasında kararlılık gösterebilmek için devlet kurumu, siyaset kurumu, halk hep birlikte o davanın arkasında olmalıdır. Bugün KKTC varsa, Kıbrıs ve Anadolu Türklük'ünün omuz omuza vererek oluşturdukları bir milli hamledir. Bu hamlenin sonucunda da elde edilmiş haklardır. Bu haklar verilemez" dedi.

Rum gemilerine limanların açılmasının, Rum uçaklarına havalimanlarının açılmasının bir dayatma olduğunu savunan Yazıcıoğlu, "Bu dayatmayı kabul etmek, Kıbrıs'tan vazgeçmek anlamındadır. Temiz, dürüst bir siyaset yapma özlemi duyan herkesi, biraraya getirme çabası içindeyiz. Bunun içinde siyasi partiler var. Siyasi partilerin dışında kalmış insanlar var. Türkiye için çözüm üretme çabası var. Bu çabayı sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımızı birlik olmaya çağırıyorum. Bu A partisi, B partisiyle birleşme anlamına hemen gelmemelidir" diye konuştu.

Kendisine sorulan 'Seçim öncesi Milliyetçi Hareket Partisi'yle (MHP) veya herhangi bir partiyle birleşecek misiniz?' sorusuna Yazıcoğlu, "MHP'yle bu konuda hiç görüşmedik" cevabını verdi. Konuşmaların ardından BBP'ye katılım töreni gerçekleştirildi.