İstanbul: Bayrampaşa'da Deprem Tatbikatı

İstanbul: Bayrampaşa'da Deprem Tatbikatı

İstanbul'un Bayrampaşa İlçesi'nde Bir Arsa Üzerinde Kurulan Platform Üzerinde Deprem Tatbikatı Gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Deprem Sonrası Çıkan Yangına Müdahale Ederek Göçük Altında Kalan Kişiyi Başarılı Bir Operasyonla Kurtardı.

İstanbul: Bayrampaşa'da Deprem Tatbikatı

İstanbul'un Bayrampaşa İlçesi'nde bir arsa üzerinde kurulan platform üzerinde deprem tatbikatı gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası çıkan yangına müdahale ederek göçük altında kalan kişiyi başarılı bir operasyonla kurtardı.

Tatbikata, Afet Koordinasyon Merkezi Başkanı Mesut Pektaş, Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge ile çok sayıda arama ve kurtarma ekibi katıldı. Bayrampaşa'da Muratpaşa Mahallesi Kamil Caddesi üzerindeki bir arsa üzerinde yapılan deprem tatbikatında bir binada deprem sonrası çıkan yangına müdahale edildi. Meydana gelen yangının söndürülmesinin ardından K-9 köpekleriyle içerde mahsur kalan kişilere ulaşılmaya çalışıldı. Sesli ve teknik dinleme yöntemleri eşliğinde yapılan incelemelerde özel ses dinleme cihazları da kullanıldı. Dinlemelerde göçük altında bir kişinin olduğu belirlenince üst üste yıkılan beton bloklar tek tek kesilerek mahsur kalan kişi sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Göçük altından yaralı olarak çıkarılan vatandaş daha sonra ambulansa bindirilerek hastaneye sevk edilirken, yapılan tatbikat başarılı bir şekilde sonlandırıldı.

Kaynak: İHA