İstanbul: Başbakan Erdoğan, Münazara Yarışmasını İzledi

İstanbul: Başbakan Erdoğan, Münazara Yarışmasını İzledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları Tarafından Düzenlenen Münazara Yarışmasının Ödül Törenine Katıldı. Dereceye Giren Ekipler, Plaketlerini Başbakan Erdoğan'ın Elinden Aldı.

İstanbul: Başbakan Erdoğan, Münazara Yarışmasını İzledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi Gençlik Kolları tarafından düzenlenen münazara yarışmasının ödül törenine katıldı. Dereceye giren ekipler, plaketlerini Başbakan Erdoğan'ın elinden aldı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen münazara yarışmasının finalinde AK Parti İzmir İl ekibi ile Trabzon İl ekibi kıyasıya yarıştı. AK Parti İzmir İl ekibi 'Gelecekte Küreselleşmenin Etkileri' konusunu savunurken, Trabzon ekibi de 'Gelecekte Yerel Anlayışın Hakim Olacağı' konusunu savundu. Münazara sırasında iki ekip arasındaki ateşli yarış, zaman zaman tartışmaya dönüşünce renkli anlar yaşanmasına sebep oldu. Trabzon ile İzmir ekiplerinin tartışmalarının sonunda jüri tarafından yapılan değerlendirmede AK Parti İzmir İl ekibi birinci oldu. Münazaranın ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine Semih Sergen, Avrupa Birliği (AB) ile ilgili yazdığı "Erenler Sofrası" isimli şiirini okudu. Şiirini okunmasının ardından yarışmada dördüncü olan Diyarbakır İl Gençlik Kolları'na, üçüncü olan İstanbul İl Gençlik Kolları'na ve ikinci olan Tarbzon İl Gençlik Kolları ile birinci olan İzmir İl Gençlik Kolları'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan plaketlerini verdi. Ödül töreni sonrasında Başbakan Erdoğan dereceye giren ekiplerle fotoğraf çektirdi.

Münazaraya Başbakan Erdoğan'ın yanısıra AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Gazeteci-Yazar Fehmi Koru ile çok sayıda partili katıldı.

Kaynak: İHA