İstanbul: Başbakan Erdoğan Feshane'de İftar Yemeğine Katıldı

İstanbul: Başbakan Erdoğan Feshane'de İftar Yemeğine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Parlamentosu'na Seslenerek, "Tribünlere Oynamayın. Gerçeğe Oynayın, Doğruya Oynayın" Dedi.

İstanbul: Başbakan Erdoğan Feshane'de İftar Yemeğine Katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Parlamentosu'na seslenerek, "Tribünlere oynamayın. Gerçeğe oynayın, doğruya oynayın" dedi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi'nin Eyüp Sultan İlçesi'nde bulunan Feshane'de düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile meclis üyesi gençlerin de hazır bulunduğu yemekte konuşan Başbakan Erdoğan, seçilme yaşının 25'e düşürülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Erdoğan, "Seçilme yaşını 25'e indirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Bundan sonra haydi gençler siyasete demiyorum, haydi gençler Meclis'e diyorum. Gençlerin eğitime büyük önem vermesi gerekiyor. Sizleri, ellerinizde kasatura ve döner bıçakları ile değil, bilgisayar ve kitaplarla görmek istiyoruz. 4 yıllık iktidarımız döneminde eğitime büyük yatırım yaptık. Yıl sonuna kadar Türkiye'de bilgisayar ve internetin ulaşmadığı okul kalmayacak. 4 sene zarfında 84 bin derslik ilave edildi. 30 kişilik sınıfları baz aldığımızda 80 bin derslik daha açığımız var. Bu açığı da kapatmak için aralıksız çalışıyoruz" diye konuştu.

Fransa Meclisi'nin aldığı karara da değinen Erdoğan, "İşte birileri Fransa'da çıkıyor, bizleri asılsız soykırım iddiaları ile suçluyor. Ama biz dik duracağız, dikleşmeyeceğiz" dedi. Okula giden gençlere seslenen Erdoğan, "Birbirimize düşman olmayalım. El ele verip, ülkemizi daha iyi yerlere getirmek için çalışalım. Bize bir defa diyorlar ki 'Siz, Fransa'ya kalkıp özgürlükler ülkesi' diyorsunuz ama ilk önce kalkıp ifade özgürlüğünün önüne engel koyuyorsunuz. Peki ne oldu? Şu anda tüm dünya, Fransa'ya tepki gösteriyor. Orada seçimlere az kaldı. Tribünlere oynamayın. Gerçeğe oynayın, doğruya oynayın. Biz, tribünlere oynamadık, çünkü bizden halkımız böyle bir siyaset istiyor" ifadelerini kullandı.

Feshane'deki iftar yemeğinden sonra Kasımpaşa'ya geçen Erdoğan, teravih namazı öncesinde vatandaşlarla sohbet etti. Erdoğan, teravih namazını Büyük Camii'de kıldı.