İstanbul Barosu Seçimlerinde Oylar Sayılıyor

İstanbul Barosu Seçimlerinde Oylar Sayılıyor

14.10.2012 18:00 | Son Güncelleme: 14.10.2012 18:00
İstanbul Barosu Seçimlerinde Oylar Sayılıyor

İstanbul Barosu'nda başkanlık seçimi heyecanı devam ediyor.

İstanbul Barosu'nda başkanlık seçimi heyecanı devam ediyor. Haliç Kongre Merkezi'nde 73 sandıkta yapılan oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle son buldu. Oy verme işleminin son bulmasıyla oyların sayımına geçildi.

Haliç Kongre Merkezi'nde, 4 adayın yarıştığı seçimde oy verme işlemi sabah 09.00 itibariyle başlamıştı. Hafta sonu yapılan çalışmalarda bugün baro başkanlığı, yönetim kurulu, üyeleri, disiplin kurulu, denetmeme kurulu ve barolar birliği delege adayları seçimi yapıldı.

Seçimlerin yapıldığı Haliç Kongre Merkezi'ne gelen avukatlar, yeni baro başkanı ve üyelerini belirlemek için oy kullandı. 2 yıllık bir süre ile yeni baro yönetimini belirleyecek seçimlerde yaklaşık 30 bin avukat oy kullandı. Seçimde, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı ve şu anki başkan Avukat Ümit Kocasakal, Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı Avukat Rıza Saka, Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Avukat Muammer Aydın ile Çağdaş Katılımcı Avukatlar, Özgürlükçü Hukuk Platformu adayı Avukat Filiz Kerestecioğlu başkanlık için yarışıyor. Oy kullanma işleminin son bulmasıyla ve sandıklardaki oyların sayımına geçilmesiyle heyecanlı bekleyiş artarak devam ediyor. Adayların sonuçları büyük bir heyecanla beklediği seçimin sonuçları 18.30'da açıklanması bekleniyor.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title