İstanbul B. Belediyespor - Fenerbahçe Maçı Sonu

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe Karşısında Galip Geldikleri için Mutlu Olduklarını Söyledi.

İstanbul B. Belediyespor - Fenerbahçe Maçı Sonu

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Fenerbahçe karşısında galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Karşılaşmanın bitiminde düzenlenen basın toplantısında konuşan genç teknik adam, oyunun genelinde iyi oynadıklarını belirterek, "İlk yarıda oyuncumuz atılana kadar oyunu kontrolümüzde tuttuk ve skor olarak da öne geçtik. Oyuncumuz atıldıktan sonraki bölümde rüzgara karşı oynamamıza rağmen geriye yaslanmadık. Kazanmasını bildik. Oyuncularımı tebrik ediyorum" dedi.

Bir basın mensubunun "Büyük takımlara karşı iyi oynayıp kazanıyorsunuz. Bunun nedeni nedir" şeklindeki sorusuna Abdullah Avcı, "Futbolcuların büyük takımlara karşı farklı bir şekilde konsantre oldukları bir gerçek. Önümüzdeki haftada önemli bir lig maçımız var. Bizler her zaman Türkiye Liglerinde iyi futbol oynamaya çalışıyoruz. Anadolu takımları karşısında da iyi oynuyoruz. Maçlarımızı fair play ruhu içinde oynamaya çalışıyoruz ancak yine bu hafta iki oyuncumuz kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Kartlar için yorum yapmayacağım. Futbolcularım geçen hafta 6-1 yenildiler onları bu maça konsantre etmeye çalıştık ve başardık. Karekterli oyuncularımı galibiyetten dolayı kutluyorum" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un kaptanı Efe de, ihtiyaç duydukları bir galibiyet aldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Kaptan Efe, "Bizler takım olarak iyi futbol sergilemek istiyoruz. Ligde yerimiz ne aşağısı ne yukarısı bu maçlar bizim durumumuzu belirleyecekti. Takım oyunu oynadığımız zaman çok iyi şeyler yapıyoruz. Bugün herkes mükemmel oynadı ve galibiyeti hakettik" dedi.

Belediyespor'un ilk golünü atan İskender de, hafta başından beri Fenerbahçe maçına iyi konsantre olduklarını ve eksikliklerine rağmen çok iyi oynayarak sahadan galibiyetle ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.-ARAGONES: "KONSANTRASYON SORUNU YAŞADIK"-Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, bugüne kadar yaptığı maçın değerlendirmesini yapmayarak basın mensuplarının kendilerine sorduğu sorulara cevap verdi.

İspanyol Teknik Adam, maç içinde konsantrasyon sorunu yaşadıklarını ifade ederek, "Özellikle ilk golde konsante eksikliğinden dolayı gol yedik. Maça konsantre olamadık. Rakibimiz yerden oynanan pozisyonları kazandılar. Bizden daha iyi oynadılar birçok anlamda bizden üstündüler. Bir anlık dalgınlıkla arkaya adam kaçırdık. Rakibimiz iki defa geldi ve golü buldu. Biz onlardan daha fazla pozisyona girmemize rağmen girdğimiz fırsatları değerlendiremedik."dedi. Tecrübeli teknik adam, çok fazla şikayet etmediğini ve sanki yedikleri ilk golün ofsayt olduğunu kaydetti.

Bir basın mensubunun Aragones'in daha önce söylemiş olduğu "Mayıs ayında şampiyonuz" sözünü hatırlatarak bir endişe duyuyor musunuz ?"sorusuna ise "Tabiki de farkındayız. Her zaman kazanmaya çalışıyoruz. Bugün bu sonucu beklemezdik. Kazanmak için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Ligin bitmesine daha var. Puan farkı artabilirde azalabilirdi. Bazen beklediğiniz gibi olmuyor" diye konuştu.-KORSAN GAZETECİLER ÇIKARILDI-Öte yandan Aragones'in basın toplantısına başlamadan önce toplantıda kimliği belirsiz üç kişi yer aldı. Kulubün basın sorumlusu ise kişilerin akredite kartlarını gösteremesi üzerine toplantıdan çıkarıldı. Bu kişilerin ise taraftar oldukları kaydedildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA