İstanbul: "15. Kalite Kongresi" Ödül Töreni

İstanbul: "15. Kalite Kongresi" Ödül Töreni

Türkiye Kalite Derneği (Kalder) ve Tüsiad Tarafından Bu Yıl 14.'sü Düzenlenen Ulusal Kalite Kongresi Ödül Töreninde, İşletmeler Kategorisinde Ulusal Kalite Büyük Ödülü'nü Bilim İlaç Anonim Şirketi, Ulusal Kalite Başarı Ödülü'nü İse Tnt Ekspres Kazandı.

İstanbul:

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) ve TÜSİAD tarafından bu yıl 14.'sü düzenlenen Ulusal Kalite Kongresi ödül töreninde, işletmeler kategorisinde Ulusal Kalite Büyük Ödülü'nü Bilim İlaç Anonim Şirketi, Ulusal Kalite Başarı Ödülü'nü ise TNT Ekspres kazandı.

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen 15 Kalite Kongresi etkinlikleri kapsamında bu akşam final bölümünde Kalite Ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenine Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, KALDER Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ile çok sayıda davetli katıldı. Ödül töreni öncesinde ünlü şair Sunay Akın bir konuşma yaptı. Daha sonra konuşan Başkan Nuhoğlu, "2 bin 426 kişi kongreye geldi. Gerçekten çok başarılı oturumlar gerçekleştirildi" dedi. Ayça Dinçkök ise, oturumlardan alıntılar yaparak kongre hakkında bilgiler verdi. Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan, Kalite Ödülü'nün verilmesi için kurulan jüriden Yılın Kalite Ödülü Gönüllüsü Müjgan Kervan'a bir plakat takdim etti. Daha sonra Ali Rıza Kaylan bir konuşma yaptı. Kaylan, "Ödül sürecinin kurumsal gelişmeyi ve sürekli iyileştirmeyi sağlayan katma değeri yüksek ve maliyeti etkin bir öğrenme ortamı olduğu unutulmamalıdır. Dolayısı ile tüm bu çabalar zaman içerisinde fazlasıyla kendisini ödemektedir" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Ulusal Kalite Ödülü'nde finale kalan Bilim İlaç Anonim Şirketi, TNT Ekspres, Soyak Yapı ve Kütahya Porselen yöneticilerine birer sertifika sunuldu. Ardından bir dans gösterisi gerçekleştirilerek ödül törenine geçildi. Ulusal Kalite Başarı Ödülü'nü TNT Ekspres'in kazandığı açıklandı. TNT Ekspres Genel Müdürü Turgut Yıldız'a ödülünü Ayça Dinçkök ile Çetin Nuhoğlu birlikte verdi. Ulusal Kalite Başarı Büyük Ödülü'nü ise Bilim İlaç Anonim Şirketi'nin kazandığı açıklandı. Ödülü yönetim kurulu Başkanı Erhan Baş, Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder'in elinden aldı. Schröder'in uzun süre Erhan Baş'a sarıldığı gözlendi. Ödül töreninin ardından Erhan Baş bir konuşma yaptı. Baş, "Bu ödül bizi daha da kamçıladı. İleriki senelerde de başarılarımız devam edecek" dedi.

Kaynak: İHA