İsrail Savunma Bakanı Barak, Mübarek ile Görüştü

İsrail Savunma Bakanı Barak, Mübarek ile Görüştü

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile Görüştü.

İsrail Savunma Bakanı Barak, Mübarek ile Görüştü
19.05.2008 20:40 | Son Güncelleme: 19.05.2008 20:40

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile görüştü.

Şarm El Şeyh'te devam eden Dünya Ekonomik Forumu için Mısır'da bulunan İsrail Savunma Bakanı Barak, Mısır Cumhurbaşkanı Mübarek ile bir araya geldi. Royal Club'da gerçekleşen görüşmede, genel olarak İsrail-Filistin barış müzakerelerinin ele alındığı bildirildi. Görüşmeden sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Barak, Mübarek ile başta Gazze ve Lübnan olmak üzere Ortadoğu'daki son durum hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi. Barak Mübarek'e, 2006 yılında Filistinliler tarafından esir alınan İsrail askeri Gilad Shalit'in serbest bırakılmasının, barış görüşmelerini hızlandıracağını ve bölgedeki durumu normale döndüreceğini ifade ettiğini de söyledi. İsrail Savunma Bakanlığı'ndan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada ise Barak'ın Mübarek'e Gazze Şeridi'nden İsrail'e atılan roket saldırılarıyla ilgili olarak, "Roket saldırıları bölgeye askeri müdahaleyi hızlandırabilir" dediği kaydedildi.

İsrail, barış görüşmelerinin hızlanması için Shalit'in serbest bırakılmasını isterken, Hamas ise Shalit'e karşılık 450 Filistinli mahkumun serbest bırakılmasını istiyor.

(MKF-OYK-OYK-D)

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title