İsrail Saldırısında 9 Kişi Öldü

İsrail Saldırısında 9 Kişi Öldü

Gazze Şeridi'nde Akşam Saatlerinde, İftara Az Bir Süre Kala Yapılan İsrail Saldırılarında 9 Kişi Öldü.

İsrail Saldırısında 9 Kişi Öldü

Gazze Şeridi'nde akşam saatlerinde, iftara az bir süre kala yapılan İsrail saldırılarında 9 kişi öldü.

İslam Ordusu, Gazze'de Zeytun mahallesinde bir araca düzenlenen füze saldırısında ölenlerin kendi militanları olduğunu doğruladı, ancak ölenler arasında İslam Ordusu liderlerinden ve örgütün sözcüsü Katib El Magdisi'nin bulunduğu iddialarını yalanladı.

Filistinli görgü tanıkları, tankların yanısıra Apaçi helikopterlerinin de ateş açtığını belirtirken, ölenlerden 2'sinin militan olduğu, diğerlerinin aralarında bir de çocuk olmak üzere sivil vatandaşlar olduğu kaydedildi. Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'da, tank ateşine hedef olan bir evde 5 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi. Tank ateşinde 20 dolayında kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Zeytun mahallesinde bir araca da 2 füze atıldığı belirtilmişti. Araçtakilerin İslam Ordusu militanları olduğu, ismi daha önce İngiliz gazeteci Alan Johnston'un kaçırılmasında adı geçen örgüt tarafından doğrulandı. İslam Ordusu, İsrailli asker Gilad Şalit'in kaçırılmasında rol oynayan 3 gruptan biri.

Ancak İslam Ordusu, ölenler arasında örgüt sözcüsü Katib El Magdisi'nin bulunduğu iddialarını yalanladı. Araca yapılan saldırı sırasında yakınlarda bulunan 3 Filistinli de yaralandı.

Filistinli görgü tanıklarına göre Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun, 25 dolayındaki Israil tankı ve zırhlıları ile dört bir yandan çevrildi.

Kaynak: AA