İsrail Ordusu, Beyt Hanun'u Tümüyle Kuşatma Altına Aldı

İsrail Ordusu, Beyt Hanun'u Tümüyle Kuşatma Altına Aldı

İsrail Askerlerinin Beyt Hanun'ndaki Operasyonu Sürüyor.

İsrail Ordusu, Beyt Hanun'u Tümüyle Kuşatma Altına Aldı

İsrail askerlerinin Beyt Hanun'ndaki operasyonu sürüyor.

Sabah şafakla birlikte başlayan operasyonlar gece de devam ederken, keskin nişancı ateşinde bir Filistinlinin daha öldüğü bildirildi.

Sabahtan bu yana operasyonda ölen Filistinlilerin sayısı 10'a ulaştı, yaralananların sayısının da 60'ı aştığı belirtiliyor. Operasyonlarda, bir İsrail askeri hayatını kaybetmişti.

Filistinli yerel radyolar, İsrail askerlerinin, Beyt Hanun'u tümüyle kuşattıklarını, ana caddelerde mevzi aldıklarını, evlerin damlarına yerleştiklerini duyurdu. Beldenin, sınır yakınlarında konuşlanan İsrail tanklarının yoğun ateşine maruz kaldığı da belirtiliyor.

Filistinliler de F-16, helikopter ve insansız uçakların bölge üzerindeki uçuşlarını sürdürdüğünü söylediler.

Damlarda mevzilenen İsrail askerleri arasındaki keskin nişancıların, hareket eden her cisme ateş açtıklarını belirten yerel radyo istasyonları, son olarak, evinde oturan bir Filistinlinin keskin nişancı ateşinde öldüğünü bildirdi.

Yerel kaynaklar, Beyt Hanun Merkez Hastanesinin de İsrail askerlerince kuşatıldığını söylerken, açılan ateşlerde yaralanan Filistinlilerin, ambulanslar ve sağlık görevlilerince alınamadığını aktardılar.

Öte yandan, Filistin'deki yerel radyolardan Halk Radyosu, akşam saat 20.00 sıralarında, kim olduğu henüz bilinmeyen silahlı ve maskeli kişilerin saldırısına uğradı.

Kaynak: AA