İsrail'in Şarkısı Erovision'a Katılamayabilir

İsrail'in Şarkısı Erovision'a Katılamayabilir

İsrail'in, "Push The Button" (Düğmeye Bas) Şarkısının "Uygunsuz Bir Siyasi Mesaj" Taşıdığı Gerekçesiyle Bu Yıl 52'ncisi Düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışmasına Katılmasının Engellenebileceği Bildirildi.

İsrail'in Şarkısı Erovision'a Katılamayabilir
01.03.2007 20:32 | Son Güncelleme: 01.03.2007 20:32

İsrail'in, "Push the Button" (Düğmeye Bas) şarkısının "uygunsuz bir siyasi mesaj" taşıdığı gerekçesiyle bu yıl 52'ncisi düzenlenecek Eurovision şarkı yarışmasına katılmasının engellenebileceği bildirildi.

Yarışmanın organizatörlerinin, mayıs ayında Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapılacak yarışmada İsrail'i temsil edecek Teapacks grubu tarafından İngilizce, Fransızca ve İbranice söylenen şarkının, dolaylı olarak, İran'ın nükleer planlarına ve bu ülkenin Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'a atıfta bulunduğunu düşündüğü belirtildi.

Organizatörlerden Kjell Ekholm, "Bu tür bir mesajın, yarışmaya uygun olmadığı kesinlikle açık" diyerek, gelecek hafta tüm temsilcilerin Helsinki'de bir araya gelerek, bu konuyu görüşeceklerini kaydetti.

Şarkıda, nükleer savaşın tehlikeleri konusunda uyarılar yer alırken, grup üyeleri İsrail'in Yediot Ahronot gazetesine yaptıkları açıklamalarda, parçanın İran ile ilgili olduğu iddiasını yalanlayarak, bunu "saçma" bulduklarını söylemişlerdi.

Şarkıda, "şeytani ve deli liderlerden" bahsediliyor ve "O, bizi havaya uçuracak" deniyor.

Kaynak: AA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title